Chcela sa vyhnúť hypotéke a tak si postavila rozprávkový minidom

Neschopnosť platiť nájom, sťahovanie, rozvod alebo len potreba osamostatniť sa. To je len zopár situácií, ktoré si vyžadujú zháňanie nového príbytku. Každý potrebuje niekde bývať a keď náhodou nemá rodinu, ktorá by mu pomohla, musí hľadať iné a lacné riešenie. Tak ako architektka Macy Miller z Idaho, ktorej mini domček si zamilujete na prvý pohľad.

Macy po rozvode nutne potrebovala vyriešiť bytovú otázku. Hľadala niečo malé, skromné, s čím nebude veľa vybavovačiek a čo ju nebude stáť všetky peniaze. Prišla s nápadom na minidom (Tiny House), ktorý aj napriek malým rozmerom poskytne svojmu obyvateľovi všetko, čo k životu potrebuje. Keďže je postavený na kolesách, odpadá povinnosť riešiť stavebné povolenie. Takmer všetky použité materiály sú recyklované, takže je aj ekonomicky výhodný. Šikovne vyriešený vnútrajšok zahŕňa kuchyňu, kúpeľňu, obývačku aj spací kút. Všetok priestor je maximálne využitý, preto v tomto domčeku nájdete aj miesto na odkladanie, aj keď má len 19 m².

Ak patríte k ľuďom, ktorí naozaj k životu nepotrebujú veľkú obytnú plochu a vystačia si aj s málom, tento mini dom môže byť inšpiráciou pre Vaše vlastné bývanie.

Mini domček Macy Miller

Fotografie a viac info na stránke Macy Miller: blog 

Zdroj: mymodernmet

ZDIEĽAJ NA: