Iba 13-ročný chlapec si splnil svoj sen! Postavil si takýto mini domček z vlastných peňazí a prevažne recyklovaného materiálu

Je ťažké nájsť niekoho, kto si v detstve nestaval bunkre, netúžil po domčeku na strome alebo aspoň po stanovaní v prírode. Luke Thill, trinásťročný chlapec z Dubuque v Iowe, to dotiahol do dokonalosti, keď si na záhrade svojich rodičov postavil minidom. Počas letných prázdnin sa jednoducho nudil a tak začal hľadať na internete informácie, ako na to. Založil tiež zbierku, ktorá jeho projekt podporila, no väčšinu nákladov musel pokryť sám.

Odhodlaný chlapec si preto začal zarábať kosením trávnikov a podobnými službami pre svojich susedov. Oživil tiež bartrový obchod a vlastnú prácu vymenil za prácu niekoho iného. Napríklad sused elektrikár mu v minidome zaviedol elektrinu a on mu za to upratal garáž. Trvalo to rok, ale napokon dokázal investovať 1,500 dolárov z vlastných peňazí.

Takmer všetok materiál, ktorý použil, bol recyklovaný alebo ho dostal od ľudí, ktorí by ho inak vyhodili. Niektoré kúsky získal z domu starej mamy, dvere mu daroval strýko… Jeho dom má plochu približne 5 metrov štvorcových, jeho šírka je 3 metre a dĺžka o niečo viac ako 1,5 metra. Má elektrinu, ale zatiaľ mu chýba toaleta a odpadové rúry.

  1. Po vlastnom domčeku na záhrade sníva mnoho detí
  2. Pre niekoho odpad, pre iného poklad – Luke využíval pri stavbe recyklovaný materiál
  3. Luke o svojom minidome hovorí: „Mám rád minimalizmus a chcel som si postaviť dom bez toho, aby som musel mať hypotéku.“
  4. Každé popoludnie si v dome robí domáce úlohy a niekoľkokrát týždenne tam môže prespať
  5. Luke si plánuje postaviť ešte väčší dom, keď začne študovať na vysokej škole
  6. Rád by svojim projektom inšpiroval aj iné deti a ukázal im, že toho dokážu oveľa viac, ako si myslia

Vlastný mini domček mladého teenagera

Zdroj / Na záhrade rodičov si 13-ročný chlapec postavil vlastný minidom: abcnews

ZDIEĽAJ NA: