Ľudové recepty a metódy liečby chúlostivých problémov

Náš organizmus trápi veľmi veľa nedostatkov a zlyhaní, pretože nie sme stroj, ktorému by stačilo len tak jednoducho niektorú z poškodených častí tela vymeniť. Značnú časť zdravotných problémov si dedíme, spôsobujeme vysokou záťažou, opotrebovaním alebo nesprávnym prístupom k životu a situáciám, ktoré so sebou prináša.

A jedným z takýchto zlyhaní môže byť aj nepozornosť pri intímnom styku, prípadne nedostatočná hygiena tela, výsledkom ktorej býva vznik mnohých pohlavných ochorení. Ako im predchádzať a úspešne liečiť?

Prevencia v podobe obriezky

Aj keď je hlavným spôsobom prenosu týchto chorôb sexuálny kontakt, väčšina z nich môže byť infikovaná aj inými cestami, napríklad kvapkami vo vzduchu.

Pohlavne prenosné choroby pozná ľudstvo už veľmi dlho, ale najvážnejšiu úlohu v ich rozšírení zohrala situácia okolo 20. storočia. Hlavnou metódou prevencie infekcie sexuálne prenosnými chorobami boli a zostávajú včasné lekárske vyšetrenia s cieľom včasného odhalenia choroby, ako aj používanie spoľahlivej antikoncepcie a sexuálnej abstinencie.

Aj nepríjemné situácie týkajúce sa infekčných ochorení pohlavných orgánov vie súčasná veda veľmi jednoducho a s úspechom liečiť. U mužov môže byť veľmi dobrou a dlhodobou prevenciou  napríklad podstúpenie obriezky. Ide o chirurgický zákrok používaný na riešenie mnohých zdravotných problémov u mužov.

V minulosti vykonávaná najmä z dôvodu náboženských účelov. Dnes už viac menej zo zdravotných  dôvodov, čo je veľmi dobrá správa, pretože tento zákrok nijakým spôsobom kvalitu života neznižuje, naopak, zlepšuje jeho ochranu a zdravie.

Navyše, podľa recenzií pacientov obriezka nielen predchádza zápalom a infekciám pohlavných orgánov, ale tiež predlžuje čas intimity a zaručuje vysokokvalitný sex.

Vyskúšajte bylinky

Ako sme už spomínali, diagnóza a liečba akejkoľvek pohlavnej choroby by sa samozrejme mala vykonávať pod dohľadom kvalifikovaných odborníkov, ktorými sú v tomto smere hlavne urológovia. Dôležitá je aj prevencia v podobe ochrany, kam nepatrí len zdržanlivosť, ale aj väčšia intímna hygiena a v niektorých prípadoch aj nosenie pohodlných teplákov.

Použitie „liečivých“ rastlín má skôr povahu pomocného činidla, avšak, v mnohých prípadoch vedia veľmi dobre pomôcť problém vyriešiť bez vážnejších zákrokov a zásahov do tela.

Najbežnejšími chorobami v tejto skupine sú syfilis, kvapavka, HIV, hepatitída, chlamýdie, svrab a niektoré ďalšie. Čo by mohlo pomôcť?

Lopúch veľký

Lopúch sa používa na liečbu dny, kĺbov, reumatizmu, cukrovky, obličiek a žlčových kameňov. Zaberá na kožné choroby, zápal žalúdka, žalúdočné vredy, chronickú zápchu, hemoroidy a opuchy.

Je to tiež skvelý dezinfekčný prostriedok, pretože negatívne ovplyvňuje šírenie vírusov a baktérií v tele. Preto sa aj odvar z tejto rastliny často odporúča pri rôznych sexuálne prenosných infekciách. Je pripravený z 1 čajovej lyžičky rozdrvených častí koreňa, ktoré musia byť varené v 250 ml vody po dobu 5 až 10 minút. Po ochladení a filtrovaní sa nápoj užíva 1 polievková lyžica trikrát denne.

Púpava lekárska

Aj púpava má veľa vzácnych účinkov. Mnoho ľudí ju používa na odstránenie chorôb pečene a žlčových ciest, ako i na zvýšenie chuti do jedla. Rastlina vďaka svojej horkosti pomáha urýchliť prácu žalúdočných štiav a zlepšuje trávenie.

Koreň púpavy sa tiež používa na normalizáciu metabolického procesu a elimináciu kŕčov v črevnej oblasti. Táto rastlina pozitívne vplýva i na centrálny nervový systém, pretože má upokojujúci účinok a zmierňuje nespavosť.

Koreň púpavy lekárskej sa tiež používa pri liečbe sexuálne prenosných chorôb. Polievková lyžica jej rozdrvených koreňov sa naleje do 250 ml studenej prevarenej vody, kde sa nechá lúhovať 8 hodín, potom sa varí na miernom ohni asi 5-10 minút. Po ochladení stačí užiť 1 čajovú lyžičku tohto odvaru trikrát denne.

Podobných receptov existuje veľmi veľa. Užitočné je napríklad tiež piť odvary z eukalyptu, harmančeka, nechtíka alebo rebríčka.

Nezabudnite na záver, že infekcie urogenitálnej sféry najlepšie vždy diagnostikujú a liečia iba odborníci. Ak preto nemáte istotu, nepoužívajte samoliečbu a nespoliehajte sa iba na ľudové lieky. Viac menej prispievajú k zotaveniu a prevencií. Viac sa o svoje zdravie starajte a dávajte si pozor na všetko, čo robíte.

Zdroj obrázka: shutterstock.com

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov