Nechcela sa vzdať svojich pohodlných, no ošúchaných lodičiek. Takto im dala druhú šancu, po ktorej vyzerajú ešte lepšie!

Omrzela vás farba lodičiek, ktoré máte doma? Alebo sú ošúchané, ale – och, tak pohodlné! – a vy im chcete dať druhú šancu na život? Máme tu pre vás DIY návod od šikovnej tvorilky Maegan, ako ich oživiť akoukoľvek látkou podľa vášho vlastného vkusu!

Na lodičky obtiahnuté látkou budete potrebovať:

 • lodičky (staré, škrabnuté) – na tento DIY projekt sa najviac hodia lodičky so špicatou špičkou, ktorá však nie je vyslovene hranatá,
 • bavlnenú látku s vami vybraným vzorom – približne 1×1 meter,
 • lepidlo na látku,
 • špongiový štetec,
 • nožnice.

Takto sa to podarí

 1. Z látky vystrihnite dva nepravidelné tvary, podobné domčeku. Rozmery prispôsobte svojim topánkam, ale základné rozmery sú takéto: „bočné steny“ domčeka – 7,6 cm, „podlaha“ domčeka – 12,7 cm, „strecha“ domčeka – 9,2 cm.
 2. Uistite sa, že vzor na vystrihnutej látke je orientovaný rovnakým smerom na oboch topánkach. Potom naneste bohatú vrstvu lepidla na opätok a prilepte naň látku.
 3. Na boku, kde sa opätok stretáva s pätou, látku nastrihnite a prilepte. Po každom lepení látku uhlaďte. Pracujte vždy iba s jednou topánkou a venujte jej dostatok času.
 4. Štvorec látky s rozmermi 50×50 cm po uhlopriečke prestrihnite na dva trojuholníky – tie pôjdu na špičku topánky.
 5. Rozhodnite sa, ako bude orientovaný vzor na topánke. Potom látku prilepte a vyhlaďte. Uistite sa, že sa nevytvorili žiadne vzduchové bublinky.
 6. Špičku nastrihnite a naneste na ňu veľa lepidla, aby ste ju zaistili. Toto miesto topánky je veľmi namáhané a môže sa ľahko poškodiť.
 7. Zvyšok trojuholníka látky by vám mal splývať okolo bokov topánky. Keď špička zaschne, prilepte látku na boky. Vystrihnite v látke otvor na mieste, kam si obúvate nohu.
 8. Potom nalepte jeden bok topánky a až keď úplne zaschne, nalepte druhý.
 9. Na päte by sa mali látky navzájom prekrývať, ako to vidíte na obrázku.
 10. Obstrihajte látku okolo celej topánky tak, aby pretŕčala asi o 30 mm. Túto maličkú bordúru potom zahnite smerom dovnútra (akoby ste tvorili manžetu alebo obšívali obrus a podobne) a prilepte ju. Doprajte jej dostatok lepidla a postupujte pomaly. Takto upravíte vnútorné i vonkajšie okraje.
 11. Na pätu môžete pripevniť dekoratívny pásik, aký býva na zošití topánok. Podobne môžete postupovať aj pri maskovaní prechodu z opätku na pätu – kúskom látky.
 12. Hotové topánky môžete ozdobiť aj brmbolcami.


Zdroj / Lodičky obtiahnuté látkou: lovemaegan | alldaychic

ZDIEĽAJ NA: