Letné upratovanie hrobov – prečo je dôležité?

O hroboch si väčšinou čítame na prelome jesene a zimy, počas obdobia Dušičiek. V tom čase vyrazí minimálne jeden člen rodiny na cintorín, aby hroby upratal a pripravil na návštevu celej rodiny. Potom všetky cintoríny na Slovensku ožijú, pretože sú plné sviečok a ľudí, ktorí si prišli zaspomínať na svojich blízkych – zosnulých. O hroby sa však treba starať aj počas roka.

Počas leta je ideálny čas na to, aby ste navštívili cintorín. Hroby zvyknú byť po zime špinavé, zablatené a plné opadaných lístkov z kvetov. Zároveň na nich môžete nájsť poškodené svietniky alebo vyhorené zvyšky sviečok.

Hrob môžete ísť teda upratať aj cez leto. Prečo?

1. Ušetríte si prácu na konci októbra

Každý rok vás čaká nemilé a to isté prekvapenie. Pri príchode na cintorín zistíte, že hrob je vo veľmi zlom stave. Je špinavý, plný lístia, prázdnych kahancov a opadaných lístkov. Tým, že na cintorín pôjdete v lete, si zaistíte, že v októbri ho nenájdete v príliš zlom stave a upratovanie vám zaberie podstatne menej času.

Hrob upracte, vyhoďte staré poškodené svietniky, pozametajte lístie. V tomto čase nájdete v obchodoch a e-shopoch nové svietniky za omnoho výhodnejšiu cenu než v dobe návštevy cintorínov. Do svietnikov môžete rovno zapáliť aj sviečku.

2. Zistíte, čo všetko potrebujete dokúpiť

Ak navštívite cintorín už teraz, môžete si spraviť prehľad o tom, čo sa cez zimu zničilo a čo sa dá znovu použiť. Vďaka tomu, že si spravíte prehľad, rýchlejšie zistíte, koľko nových kahancov na hroby budete potrebovať.

Pokiaľ zistíte, že umelé kvety vám vydržali, stačí vám ich očistiť a nemusíte kupovať na jeseň nové, prípadne si už teraz môžete kúpiť veniec a doma zatiaľ odložiť.

Letnou návštevou cintorína nemôžete nič pokaziť!

Zdroj obrázka: Ewalds.sk

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov