Letné športy prospievajú zdraviu aj postave

Pokiaľ niekto nie je zvyknutý pravidelne športovať, už len začať sa hýbať môže byť pre neho náročné. Motiváciu a chuť k športovaniu obvykle znižuje sedavé zamestnanie, nadváha, vlastná pohodlnosť a pribúdajúci vek.

Starnutiu sa síce zabrániť nedá, no existuje skvelý spôsob, ako si športovaním predĺžiť aktívny život a ako si dlhodobo zachovať chuť k pohybu. Stačí len správna motivácia. Zrejme najdôležitejšími dôvodmi k športovaniu sú pre väčšinu ľudí zdravotné dôvody – lepšia fyzická kondícia, funkčné kĺby, pevné svaly, dobrá činnosť srdca, ľahké dýchanie a celkové posilnenie imunity. Tiež zbavenie sa stresu a psychické uvoľnenie, keďže každé športovanie dobre vyvetrá aj hlavu a zlepší náladu. Zanedbateľné však nie sú ani estetické dôvody. Veď kto z nás nechce vyzerať štíhlo a pôsobiť mladistvo?

Kvalitná športová výbava

Aby človek mohol športovanie vnímať ako radosť a nie ako záťaž, potrebuje k pohybu optimálne podmienky – vhodný športový výstroj a pohodlné oblečenie i obuv. Ak ste sa rozhodli pre cyklistiku, pri výbere bicykla sa poraďte s odborníkmi. Tí vám podľa vašej výšky, hmotnosti a športových skúseností budú najlepšie vedieť poradiť, ktorý športový bicykel je pre vás ten najvhodnejší. Odborník pri výbere modelu prihliada na všetky použité komponenty – na druh materiálu, veľkosť a hmotnosť rámu, na možnosti nastavovania sedla a riadidiel. Či sa rozhodnete pre bicykel Kross alebo pre ktorýkoľvek iný model, nezabudnite ani na svoju bezpečnosť. Cyklista počas jazdy potrebuje aj kvalitnú prilbu, okuliare, rukavice a chrániče. Čo sa doplnkov týka, k potrebám cyklistu patrí základné cyklistické náradie, pumpa a zámok. A rovnako dôležitý je tiež primerane veľký batoh, pohodlné oblečenie a kvalitná obuv.

Pohodlné oblečenie a obuv

Športové oblečenie je dobré voliť z pružných materiálov, ktoré dokonale priliehajú na telo a sú maximálne priedušné. Čo sa vrchných zvrškov týka, aj v lete potrebuje športovec ľahkú bundu, ktorej nechýba kapucňa a praktické vonkajšie i vnútorné vrecká. Tiež športové nohavice či voľné tepláky, ktoré neobmedzujú v pohybe. Takýmto sortimentom disponuje Dynafit oblečenie – značka, ktorá uspokojí aj tých najnáročnejších športovcov. A akú zvoliť obuv pri letnom športovaní? Športová obuv má mať anatomicky tvarovanú stielku, hrubú a pružnú podrážku. Pokiaľ chodíte športovať aj so svojimi deťmi, skvelým tipom je značka DD Step, ktorá ponúka tenisky aj pre najmenších športovcov. Sú pohodlné – vzdušné a nepremokavé, detským nohám poskytujú maximálny komfort. Pri kúpe však dbajte najmä na správnu veľkosť. Športová obuv musí mať nielen presnú dĺžku, ale aj šírku – športovca nesmie tlačiť, ani omínať.

Zdroj obrázka: dreamstime.com

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov