Umelecké diela vytvorené z lega | Mike Doyle

Mike Doyle, medzinárodne uznávaný LEGO umelec, práve v čase Halloweenu vytvoril tieto krásne detailné viktoriánske vily z lega. Stavba jedného domu trvá približne 600 hodín s použitím 130,000 kúskov plastových tehličiek. Mike Doyle netvorí len tieto viktoriánske domčeky, vo svojej najnovšej knihe BEAUTIFUL LEGO predstavuje svoje LEGO umenie na 280-tich stranách. V tejto inšpirujúcej fotoknihe pozoruhodným dielom je aj 6 stôp vysoký model, ktorý bol postavený z 200,000 častí, no nájdete tam aj rôzne postavy, zvieratá, veci, dizajnové kúsky a iné. Doyle hovorí o svojej práci, že „dielo neponúka žiadne odpovede ani nejakú nádej, skôr poukazuje na krehkosť života.

Vrátili by ste sa späť do detských čias, čias kreativity, fantázie a originality? Ako môžete vidieť, lego nie je len pre deti, dá sa s ním robiť aj takéto lego umenie a môžu ho robiť dokonca aj dospelí, ako vidíte Mike sa za to nehanbí a darí sa mu;] Prezraďte nám ako ste na tom Vy a lego v súčasnosti? Aký bol Váš najväčší kúsok postavený z lega?

Vytvorené z lega

lego umenie 1 lego umenie 2 lego umenie 3lego umenie 4 lego umenie 6 lego umenie 5 lego umenie 7 lego umenie 8

Detaily Mikeových diel môžete nájsť na jeho Flickr streame alebo v spomínanej fotoknihe BEAUTIFUL LEGO / vytvorené z lega (via thisiscolossal, thisiscolossal)

ZDIEĽAJ NA: