Landfill Harmonic tvorí hudbu na nástrojoch z odpadu

Landfill Harmonic je dojímavý príbeh o tom, ako hudobné nástroje vyrobené z recyklovaného odpadu priniesli deťom nádej, ktorých budúcnosť by bola inak bezobsažná, neprinášajúca nič tvorivé.

Tento príbeh sa odohráva v Cateure, chudobnej štvrti  s 2500 rodinami v Paraguaji, kde je zriadená aj skládka. Všetko to začalo, keď zberač odpadkov Nicolás Gómez našiel niečo, čo sa podobalo na husle. Skládka tu v skutočnosti slúži ako primárna forma obživy pre mnohých miestnych obyvateľov. Je to miesto, kde husle majú väčšiu cenu ako dom. Použitím iných nájdených odpadkov, tak Nicolás vytvoril plne funkčné husle. Čoskoro potom flautu, violončelo a bubon, ktoré sú taktiež vyrobené výhradne z recyklovaných materiálov. A tak sa zrodil orchester mladých, ktorý učiteľ Favio Chávez sa rozhodol naučiť ich ako hrať na jednotlivé hudobné nástroje. Tieto deti tak menia nielen svoje životy, ale aj životy svojich rodín a komunity, ktorí už v dnešnej dobe uprednostnia radšej koncert svojich detí, či vnúčat pred drogami a alkoholom. V súčasnosti dokončujú film z finančných zdrojov napr. z webu kickstarer, ktorý podporuje práve takéto projekty!

Landfill Harmonic Orchestra recyklovane hudobne nastroje 5Dielňa Nicolasa Goméza, ktorý vyrába niečo z ničoho

Landfill Harmonic Orchestra recyklovane hudobne nastroje 2 Landfill Harmonic Orchestra recyklovane hudobne nastroje 3Handmade recyklované hudobné nástroje

Landfill Harmonic Orchestra recyklovane hudobne nastroje 6

Landfill Harmonic Orchestra recyklovane hudobne nastroje 4Členovia Landfill Harmonic Orchestra alebo tzv. „Orchester zo skládky“ sa naučili hrať Beethovena a Mozarta, Franka Sinatru a The Beatles.

Landfill Harmonic Orchestra recyklovane hudobne nastroje 1Svet nám poslal odpadky, my mu posielame späť hudbu! hovorí Favio Chávez, mladý paraguajský hudobník a pracovník na skládke odpadu

Tu je trailer, ktorý musíte vidieť! Krásny ľudia robia krásnu hudbu, no aby niekomu neušla pointa, toto video nie je ani tak o hudbe, či deťoch z ktorých sú skvelí muzikanti. Je to o tom ako je možné odpad recyklovať a spraviť tak radosť deťom z nástrojov, ktoré by si ináč nemohli dovoliť! Je to o chudobe, odpadoch, ich živote a trápeniach, no nádej zomiera posledná! Skúste sa zamyslieť nad posolstvom tohto príbehu aj Vy a zanechajte nám odkaz, aké dojmy vo Vás vyvolal??!

Foto © facebook | via: enpundit

ZDIEĽAJ NA: