Kvetináče obalila do polymérovej hmoty. Výsledkom sú hravé kvetináče v tvare šťavnatého ovocia, ktoré rozveselia váš domov!

Farebné, hravé a doslova šťavnaté kvetináče si môžete vyrobiť aj keď o hline, plaste či betóne nič neviete. Sú totiž vyrobené z polymérovej hmoty bežne dostupnej v obchodoch s kreatívnymi potrebami. No nie sú na zjedenie?

Na ich výrobu budete potrebovať:

 • terakotový kvetináč,
 • sukulent, ktorý sa bude pekne dopĺňať s kvetináčom – na jahodu so širokými listami a na ananás so špicatými úzkymi listami, napríklad aloe vera,
 • polymérovú hmotu schnúcu na vzduchu, môžete si vybrať farebnú, alebo použiť bielu a následne ju namaľovať,
 • akrylové farby, na jahodu červenú a žltú, na ananás žltú a oranžovú alebo hnedú,
 • štetce.

Postup – ananás

 1. Okolo celého kvetináča vytvorte vrstvu samoschnúcej hmoty. Prstami ju vytvarujte tak, aby vytŕčala niekoľko centimetrov nad aj pod kvetináčom – ananás tak bude vyzerať vyšší. Napokon medzi dlaňami vytvarujte valec, ktorý sa v spodnej i v dolnej časti postupne zužuje.
 2. Povrch vyhlaďte pomocou starého uteráku, ktorý namočíte vo vode.
 3. Pomocou pravítka vytvorte v polymérovej hmote šikmé čiary vedúce najskôr smerom doprava a potom doľava – vznikne tak mriežka podobná živému ananásu.
 4. V spodnej časti kvetináča opačným koncom štetca urobte dierku na odtekanie vody a potom nechajte polymérovú hmotu voľne na vzduchu, kým nevyschne (ak ste si vybrali tú, ktorú je nutné upiecť, tak sa riaďte pokynmi na obale).
 5. Po zaschnutí kvetináč namaľujte žltohnedou farbou a línie zvýraznite tmavšou hnedou.

Postup – jahoda

 1. Najskôr obaľte kvetináč polymérovou hmotou podobne ako v prípade ananásu, ale v hornej časti pridajte viac polymérovej hmoty.
 2. Vyhlaďte povrch mokrým uterákom a uvoľnite dierku na odtekanie vody. Potom nechajte kvetináč vyschnúť.
 3. Po zaschnutí ho natrite červenou farbou a jadierka zvýraznite žltou alebo čiernou.

Extra tip

Ak je váš interiér zariadený v strohých farbách a takéto veselé kvetináče sa doň na prvý pohľad nehodia, skúste ich natrieť zlatou, ružovozlatou alebo bronzovou farbou. Získate zaujímavú dekoráciu, ktorá má v sebe kúsok vtipu a hravosti, ale napriek tomu vyzerá veľmi chic.

Zdroj / Kvetináče v tvare ovocia: youtube

ZDIEĽAJ NA: