Začal lepiť kvetináče dokopy… To čo z nich vytvoril, ozvláštni každú záhradu!

Ak si chcete záhradu alebo terasu ozdobiť niečím skutočne originálnym, ste na správnom mieste. Obyčajné kvetináče sú síce funkčné, ale nie sú ničím zaujímavé. Predstavte si však guľu, z ktorej do všetkých strán vyrastajú sukulenty, kvety alebo bylinky. Dnes vám prinášame návod práve na takýto malý zázrak.

Na výrobu budete potrebovať:

 • 33 kvetináčov,
 • lepiacu pištoľ a silikónové tyčinky alebo iné silné silikónové lepidlo,
 • farbu vo farbe kvetináčov, ktorou prekryjete lepidlo,
 • zeminu,
 • kvety, bylinky alebo kaktusy a iné sukulenty.

Návod ako postupovať

 1. Kvetináče poukladajte vedľa seba do tvaru kruhu tak, aby sa navzájom dotýkali spodným krajom aj vrchným krajom. Na strednú vrstvu by ste mali potrebovať 11 kvetináčov.
 2. V miestach kde sa dotýkajú ich zlepte.
 3. Po vyschnutí lepidla na základný kruh kvetináčov prilepte ďalšie kvetináče tak, aby ste tvorili guľovitý tvar. Mali by ste potrebovať 8 kvetináčov (závisí to od veľkosti vašich kvetináčov).
 4. Na vrchol polgule budete potrebovať prilepiť do stredu ďalšie 3 kvetináče. V tomto bode môžete prestať a vytvoriť si tak dekoračnú polguľu, alebo pokračovať v tvorení gule.
 5. Ak ste sa rozhodli pre guľovitý tvar, zopakujte body 1.-3. ale nepokračujte bodom 4. Keď vynecháte posledné tri kvetináče, na vašej polguli ostane hrana, na ktorej bude guľa pevne stáť a nebude sa samovoľne kotúľať.
 6. Polguľu, ktorá nemá vytvorený vrchol z kvetináčov postavte naopak a prvú polguľu na ňu jednoducho položte. Môžete ich zlepiť, ale môžete ich nechať iba položené na seba, v tom prípade s nimi môžete jednoduchšie manipulovať.
 7. Farbou prekryte lepidlo na miestach, kde je viditeľné. Ak ste použili priesvitné lepidlo, tento krok môžete vynechať.
 8. Vysaďte do kvetináčov kvety alebo bylinky podľa svojho želania a tešte sa krásnym výsledkom svojej práce.

Návod na kvetináč v tvare gule

Zdroj / Kvetináč v tvare gule: youtube

zk

ZDIEĽAJ NA: