Návod na kvet zo servítok ako dekorácia na slávnostne prestretý stôl

Tento originálny veľký kvet priamo vyzýva k tomu, aby sa stal hlavnou dekoráciou vašej najbližšej párty či rodinnej oslavy. Na jeho výrobu budete potrebovať štyri zelené servítky, desať centimetrov drôtu a štyridsať červených servítok. Jeho poskladanie vychádza z princípov origami. Tvorba vám zaberie možno tridsať minút, takže si k nej pustite obľúbený seriál.

Základné zelené listy poskladáte tak, že si najskôr servítku rozložíte do tvaru obdĺžnika a preložíte ju v strede, čím si  vytvoríte vodiacu čiaru. Potom už iba ohnete dovnútra smerom k vodiacej čiare rohy na oboch stranách, oba dlhé kraje a napokon celú servítku prehnete pozdĺžne na polovicu. Tento postup zopakujte so všetkými zelenými servítkami.

Červené servítky – lupene – najskôr prehnite na ich uhlopriečke do tvaru trojuholníka, ktorého rohy ohnete smerom dovnútra, prevrátite a opäť prehnete.

Pri kompletizácii kvetu drôtom spojíte zelené listy. Červené lupene už iba dotvarujete prstami do tvaru lodičky a naukladáte ich na seba. Ich poskladaním totiž vznikli drážky, ktoré jednoducho nasuniete na spodné poschodie listov a potom na nižšie poschodia lupeňov. Na každú vrstvu použite osem lupeňov.

Nádherný origami kvet zo servítok

Zdroj / Kvet zo servítok: youtube

zk

ZDIEĽAJ NA: