Toto sa stane, keď si k posteli dáte kúsok citróna

Citróny milujeme kvôli ich vysokému obsahu vitamínu C. Pridávame si ich do čaju, ktorý zrazu chutí oveľa lepšie. Ochucujeme ním ryby, šaláty i koláče, no nesmie chýbať ani počas chrípky či nádchy. Skúsili ste však už s citrónom spať? Táto vitamínová bomba vás prekvapí svojimi ďalšími vlastnosťami!

Konečne zrelaxujete

Citrónová aróma upokojuje nervový systém, redukuje úzkosť a pomáha uvoľňovať napätie po dlhom a náročnom dni. Uvoľníte sa vďaka citrónovému esenciálnemu oleju. Ak ho nemáte, použite prekrojený citrón.

Zlepší sa vaša pozornosť a presnosť

Citrón má aj ďalšiu skvelú vlastnosť. Každodenné vdychovanie jeho arómy spôsobuje, že sa u človeka zlepší mentálna aktivita ako aj jeho pamäť. Japonskí vedci zistili, že ak ľudia v práci cítia vôňu citrónov, robia menej chýb.

Zlepší sa vaša nálada

Citrónový esenciálny olej je jedným z prírodných liekov na depresiu. Ak ste vyskúšali všetky možné lieky, skúste sa obrátiť ešte na toto slniečkové ovocie.

Vyčistí vzduch od baktérií

Citrón nemá iba príjemnú vôňu, ale aj antibakteriálne účinky. Dokáže takto vyčistiť vzduch v celej izbe.

Zabudnite na vysoký krvný tlak

Ľudia trpiaci hypertenziou by mali čo najviac privoniavať k citrónom. Jeho esenciálne oleje dokážu znížiť krvný tlak.

Nebude vás otravovať hmyz

Mravce, muchy, komáre a iný hmyz neostane dlho v domácnosti, kde rozvoniavajú citróny. Nebudete musieť míňať peniaze na chemické repelenty. Pre ešte lepší efekt citrón rozkrojte napoly a do oboch polovíc povpichujte klinčeky (korenie).

Zdroj / Prečo by ste mali mať pri posteli kúsok citróna: brightside

Ilustračná fotka: pexels

ZDIEĽAJ NA: