Kuchynský robot ako nástroj kuchynskej kreativity

Upršaný víkend, všetky kiná a divadlá zatvorené, do kaviarne sa nedá ísť. Nepredajte však v tomto období depresii! Stále je nespočetne veľa dôvodov, pre ktoré sa oplatí tešiť sa zo života a nájsť si v ňom to pekné. Aj navonok prázdny víkend si viete doma spríjemniť aktívnou činnosťou. Ideálnym tipom je varenie, pečenie, či príprava chutnej ovocnej šťavy, resp. smoothie. Vhodným nástrojom a výborným pomocníkom je kuchynský robot, ktorý môže predstavovať nástroj na rozvoj vašej vlastnej kreativity pri varení či pečení.

Rôzne typy kuchynských robotov

Ak ste sa rozhodli, že kuchynský robot by nemal chýbať vo vašej kuchyni, tak by ste si mali vopred skontrolovať, aký typ kuchynského robota potrebujete, a aký vlastne kupujete. Poznáme niekoľko základných podtypov kuchynských robotov. Môže sa jednať o kuchynské roboty určené na strúhanie, ktoré sa zídu najmä pri úprave a príprave ovocia či zeleniny. Potom sú tu kuchynské roboty s mlynčekom na mäso, ideálne pre milovníkov mäsových pokrmov. Na prípravu koláčov, cesta či dokonca koktailov sú určené kuchynské roboty s mixérom, a na šťavy a smoothie zase kuchynské roboty s odšťavovačom.

Všímajte si aj extra funkcie

Pochopiteľne, nepoznáme len štyri základné druhy kuchynských robotov. Ďalej sa od seba odlišujú prevedením či ponukou dodatočných funkcií. Veľmi užitočnou je zvlášť v prípade kuchynských robotov s mixérom bezpečnostná poistka, ktorá zabráni spusteniu v prípade, že nie je všetko nastavené tak, ako má byť. V opačnom prípade totiž môže napríklad cesto skončiť aj na strope. Ďalej sú dôležité protišmykové prvky, poistka proti prehriatiu či možnosť umyť kuchynský robot aj v umývačke riadu.

Priechod pre vlastnú kreativitu

Kuchynský robot môže prispieť k tomu, aby sa nudný upršaný víkend zmenil na príjemne a kreatívne strávené dni. V kuchyni sa môžete bez časového stresu dosýta „vyhrať“ a realizovať recepty podľa svojej fantázie. K tomu však treba aj vhodné nástroje, pričom kuchynský robot svojou komplexnosťou nahradí možno aj niekoľko nástrojov či spotrebičov. A potom už len stačí dobrý nápad na jedlo, pyré, koláč či smoothie. A víkend sa môže začať…

Zdroj obrázku: {Serghei Starus} / Shutterstock.com

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov