Kuchyňa v centre pozornosti – ako si vybrať kvalitný kuchynský drez?

Kuchyňa je miestom, ktoré vytvára príjemnú atmosféru celého domova. Ako to už býva, pri navrhovaní a plánovaní kuchyne väčšinou strávime najviac času. Všetko treba predsa do detailov premyslieť. Na prvom mieste je praktickosť a využiteľnosť. Stále tvorí nevyhnutnú zložku kuchyne, ktorú využívame niekoľkokrát za deň.  

Čo všetko si treba premyslieť? 

Kuchynský drez – dominanta každej kuchyne. Pri jeho výbere dbajte na tieto kritériá:  

  • Veľkosť – dívajte sa na reálne využitie drezu. Koľko členov má vaša domácnosť, či je doplnkom k umývačke riadu a pod. 
  • Hĺbka – nie vždy platí, čím hlbší, tým lepší. Do hlbšieho drezu sa zmestí viac riadov, avšak, myslite aj na svoju chrbticu. Pri hlbšom dreze sa musíte viac predkláňať, čím narúšate rovný postoj tela. Odporúčaný interval je od 19 – 20 cm a viac. 
  • Materiál – nerezové a keramické drezy sú vysoko odolné a pevné. Zaručená je aj odolnosť voči chemikáliám a minimálna údržba. Granitové a sklenené drezy sú vhodné najmä do moderných kuchýň, pretože sú štýlové a luxusné. Plastový drez je určený pre každý typ kuchyne. Dôležité je však dbať na kvalitu. 
  • Montáž – či už ste sa rozhodli pre horný, spodný, presahovaný alebo celoplošný typ drezu, kuchynská linka musí byť chránená proti pretečeniu vody. Preto iba kvalitná montáž zabezpečí funkčnosť a dlhú životnosť. 

Pri výbere nezabúdajte aj na praktickú využiteľnosť vaničky či miesta na odkvapkávanie.  

Chcete byť o krok vpred? 

Excenter, tiahlo je mechanické diaľkové ovládanie výpuste. Touto funkciou zvýšite hygienu a komfort pri využívaní drezu. Zabezpečí jednoduché otváranie a zatváranie drezu. Ak plánujete používať drez naozaj často, určite to zvážte.  

Prepad je výborným doplnkom, vďaka ktorému zabránite zatopeniu vašej kuchyne. Slúži ako bezpečnostná poistka. 

Aj keď mnohé domácnosti využívajú najmä umývačky riadu, kuchynský drez vždy zostane dôležitou súčasťou každej kuchyne. 

Zdroj obrázka: Halfpoint / Shutterstock.com 

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov