Ktorý monitor dychu pre bábätko sa naozaj oplatí?

Už počas prvých mesiacov života by ste svoje dieťatko mali mať pod neustálou kontrolou. V tomto období totiž existuje zvýšené riziko porúch dýchania, v najhoršom prípade aj jeho zástavy. Aby ste vy aj vaše dieťatko ostali v pohode, zabezpečte si do domácnosti monitorovací systém. Elektronická opatrovateľka, chůvička či monitor dychu – tri výrazy pre to isté zariadenie.

Pýtate sa ako vybrať monitor dychu, ktorý vám aj vášmu dieťatku zabezpečí pokojnejší spánok? Tieto monitory obstáli v teste najlepšie.

HiSense Babysense II

Ide o klinicky testované zariadenie, ktoré je zároveň certifikovaným zdravotníckym prístrojom. Disponuje dvoma senzorovými doskami, ktoré sa dajú použiť spoločne ale aj samostatne – môžu sa nachádzať na dvoch rozdielnych miestach (kde dieťatko zvykne spávať), pričom stačí akurát prenášať kontrolnú jednotku. Zariadenie monitoruje pohyb a najmä dych dieťaťa, pričom spúšťa veľmi silný alarm, ak sa dych zastaví na 20 a viac sekúnd, prípadne jeho frekvencia klesne pod 10 nádychov/min. Tento monitor dychu recenzie stavajú na tie najvyššie priečky.

HiSense Babysense V

Aj v prípade mladšieho (novšieho) súrodenca modelu Babysense II sa jedná o certifikovanú zdravotnú pomôcku. Väčšie zmeny sa dotkli vizuálu, ktorý prešiel redizajnom a prispieva k ešte lepšej ovládateľnosti. Aj model V má dva samostatné senzorové snímače, ktoré reagujú na podobné dychové vzorce ako model II. Na zmeny zariadenie upozorní nie len zvukovo (opäť veľmi silný alarm), ale aj vizuálne (modrá kontrolka sa mení na červenú). Senzorové dosky sa dajú uložiť medzi rošt a matrac, drobca teda prístroj nijako neobmedzuje. Babysense V je mierne (zhruba o 10€) drahší ako predchodca, funguje však rovnako spoľahlivo.

Jablotron Nanny BM-02A

Aj toto zariadenie prešlo klinickým testom, ktorý ukázal, že sa jedná o praktický a veľmi spoľahlivý monitorovací systém. Menšou nevýhodou je akurát to, že pracuje len s jednou senzorovou doskou, prepojenou s riadiacou jednotkou pomocou kábla. Zelená kontrolka indikuje, že dýchanie dieťatka je v poriadku – pri negatívnej zmene sa spustí najskôr pípanie, ktoré prejde do hlasného alarmu, pričom sa zmení aj farba kontrolky zo zelenej na červenú. Cenovo sa Jablotron Nanny BM-02A pohybuje na úrovni 75€.

Monitory dychu a iné doplnky, ktoré sa vám pri výchove dieťatka zídu, nájdete aj na Bambino.sk.

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov