Ktoré prísavky na sklo su vhodné na inštaláciu veľkého zasklenia?

Sklo je v praxi často využívaný materiál pre svoju všestrannosť a odolnosť. Používa sa najmä v modernej výstavbe, kde sa takýchto zasklení používa veľa a často sú naozaj veľké. Súčasné trendy často kombinujú sklo s drevom či kovom. Na inštaláciu takéhoto zasklenia sa používajú pomôcky ako napríklad prísavka na sklo, ktoré priľnú k jeho povrchu vytvorením podtlaku medzi materiálom, z ktorého je vyrobené, a sklenenou tabuľou.

Prísavky na sklo sa používajú ako pri montáži veľkých zasklení (aj v podobe celých sklenených stien), tak aj pri preprave sklenených tabúľ. Prečo tieto prísavky v praxi tak dobre fungujú?

Čím sa líšia jednotlivé prísavky na sklo?

Prísavka na sklo funguje vždy na rovnakom princípe – medzi ňou a tabuľou skla vzniká podtlak. Vďaka tomuto procesu je možné sklenené tabule precízne prepravovať a inštalovať aj vo veľmi ťažkých podmienkach alebo na miestach s obmedzeným prístupom. To tiež umožňuje zdvihnúť sklenené tabule do veľkých výšok. Prísavka na sklo by však mala byť prispôsobená veľkosti inštalovanej sklenenej tabule. Existuje teda prísavka na sklo, ktorá má nosnosť okolo 60 alebo 100 kg, ale v praxi existujú dokonca prísavky, ktoré sú schopné zdvihnúť sklenené tabule s hmotnosťou 600 kg. Práve nosná konštrukcia ovplyvňuje zdvíhaciu kapacitu prísaviek, okrem toho má veľký význam aj vákuová pumpa a vákuový rozvod (to je miesto, kde sa vákuová nádrž dotýka povrchu skla). Prísavky sú v praxi nepostrádateľné a dokážu namontovať obrovské sklenené tabule bez akéhokoľvek poškodenia a škrabancov.

Prísavky na sklo umožňujú bezpečný transport sklenených tabúľ

Sklo je vysoko odolný materiál, ale jeho preprava a inštalácia je často problém. Preto sa oplatí investovať do overených riešení. Prísavky na sklo sú preto veľmi obľúbené a v praxi často používané.

Prísavky na sklo s rôznymi parametrami nachádzajú uplatnenie pri stavebných projektoch, ale aj vo výrobných a skladových halách, ako aj pri výrobe automobilov. Prísavky, ktoré sú určené na to, aby sa podieľali na montáži sklenených tabúľ vonku, musia byť špeciálne vyrobené tak, aby boli mimoriadne odolné voči nepriaznivým poveternostným vplyvom.

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov