Ktoré praktické doplnky na kočík sú dobrými pomocníkmi?

Kočík je pre rodiča jedným z najväčších pomocníkov vôbec. Môžete sa vďaka nemu skvelo odreagovať, presúvať sa aj bez auta a rovnako pre niektoré deti ide o ideálny spôsob ako zvládnuť denný spánok. Okrem základnej výbavy si však ku kočíku môžete dopriať aj niektoré doplnky, ktoré sú nesmierne praktické na bežné používanie. Čo by vám vo výbave nemalo chýbať, aby ste kočík mohli naplno využívať?

Do ktorých doplnkov sa oplatí investovať?

Či už vlastníte športový kočík alebo klasickú vaničku, vždy si môžete zadovážiť doplnky, ktoré ho zmenia rovnako po dizajnovej aj praktickej stránke. Počas zimných mesiacov predstavuje nesmierne praktický a takmer nevyhnutný doplnok fusak. Udržuje dieťatko v teple a tiež je aj pekným dizajnovým kúskom, ktorý doladí vzhľad vášho kočíka. Veľmi populárny sa v posledných rokoch stal aj rukávnik alebo rukavice na kočík, ktorý sa pripevní na rúčku a udrží vaše ruky v teple.

Pre chladnejšie dni je ideálnym doplnkom aj pláštenka, ktorá ochráni pred snehom aj dažďom. Ideálne ju nosiť stále so sebou, aby ste ju mohli v prípade potreby použiť. Skvelým pomocníkom, ktorý je niekedy aj priamo súčasťou kočíka je taška na kočík. Samozrejme môžete využívať aj úložný priestor priamo v spodnej časti kočíka, no taška je vždy viac po ruke. Zároveň si do nej môžete odložiť aj cennejšie veci ako mobil, či doklady, pretože ich máte stále pod dohľadom.

Okrem pláštenky je veľmi obľúbená aj sieťka proti hmyzu, ktorú využijete najmä počas leta. Existujú rôzne farby aj modely, ktoré sa dajú rôznym spôsobom uchytiť. Cez leto môže byť skvelým pomocníkom aj slnečná clona, najmä pokiaľ dieťatko v kočíku zaspí. Je omnoho variabilnejšia ako malý slnečník. Pre docielenie väčšieho pohodlia vášho bábätka môžete voliť aj rôzne vložky a matrace do kočíka, ktoré sú mäkšie a tak poskytnú komfort, napríklad na spinkanie.

Extra tip pre náročné bábätká

Ak máte bábätko, ktoré si vyžaduje vašu 100% pozornosť, možno vám pomôže nasledujúca vychytávka. Prenosná hojdačka kočiarika môže byť skvelou voľbou pre deti, ktoré sa prebudia okamžite ako sa prestane s kočíkom hýbať. Jednoducho len tento produkt pripojíte k rámu kočíka a nastavíte úroveň hojdania. Tento prístroj bude kočík hojdať za vás a bábätko si užije dlhé hodiny nerušeného spánku.

Doplnky kočíka môžete voliť podľa vašich potrieb a na základe toho doplniť vašu základnú výbavu. Nakupujte ich aj podľa toho, koľko kočík využívate a ako sa vášmu dieťatku vozenie pozdáva. Existuje množstvo detičiek, ktoré bez kočíka nezaspia a v tom prípade je ideálne siahať aj po týchto doplnkoch, ktoré vám zabezpečia omnoho jednoduchšie pravidelné fungovanie.

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov