Kritériá, ktoré rozhodujú o výbere najkrajších spoločenských šiat

Každú významnú udalosť alebo deň vo vašom živote je potrebné poriadne osláviť. Bez správne zvoleného oblečenia to ale nepôjde. Naopak, len v tých najkrajších šatách svoj úspech oslávite presne tak, ako sa patrí. S potrebou dávkou elegancie a noblesou.

Aby to platilo aj v praxi, nemali by ste podceniť kritériá, ktoré o výbere tých najkrajších spoločenských šiat rozhodujú najviac. Ktoré to sú?

Správna dĺžka šiat

Dĺžka šiat je komplikované rozhodnutie, pretože veľa závisí od etikety oslavy a toho, či je formálna alebo neformálna. Väčšina z nás si vyberá krátke šaty, pretože sú veľmi vhodné a pohodlné, no štýlové dlhé spoločenské šaty sú zasa elegantnejšie a dokážu veľa skryť.

Ideálom by bolo nájsť so krásne spoločenské šaty, ktoré sa hodia k vašej postave, aby ste sa na večierku alebo oslave cítili ako kráľovná.

Ak sa koná akcia cez deň, ideálny je model pohodlných krátkych spoločenských šiat, ktoré vás toľko „nezväzujú“. Navyše, takéto jednoduché šaty môžete vždy oživiť krásnymi obľúbenými doplnkami v podobe šperkov.

Farba šiat

Ak máte obľúbenú farbu, uistite sa, že zodpovedá tónu vašej pleti. Musíte tiež zvážiť ročné obdobie  a nezabudnúť pritom na pravidelnú zubnú hygienu. Aj žiarivý úsmev môže byť k novým šatám dokonalý doplnok.

  • V zime sú ideálne farby studené a tmavé.
  • Pastelové farby sa odporúčajú na leto.
  • Na jar uprednostnite zlatú, lososovú modrú, oranžovú, karamelovú, slonovinovú alebo zelenú.
  • K jesenným tónom patrí hnedá, koralová, žltá, oranžová, horčicová alebo zlatá.

Odporúčame vám hľadať farby, ktoré zodpovedajú aj času konania udalosti. Ak si však zvolíte nevhodné šaty k vašej pleti, žiadne iné doplnky to už nezachránia.

Nepodceňujte strih ani veľkosť šiat

Ako ľudia sme rozdielni a preto je každá silueta nášho tela niečím výnimočná. Správnym strihom  a veľkosťou šiat môžete nedostatky skryť a prednosti vyzdvihnúť. Dobre si teda svoje telo prezrite a zvážte, čo vašej postave najviac lahodí a naopak škodí.

Výsledok bude hovoriť sám za seba.

Zdroj obrázka: Oleksandr Berezko/Shutterstock.com

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov