Kreatívne spôsoby, ako vytvoriť v interiéri teplo domova

V chladnom počasí je nedostatok domáceho tepla a pohodlia obzvlášť akútny. A zimná výzdoba je príležitosťou na vytvorenie požadovanej atmosféry jednoduchými prostriedkami a vlastnými rukami. Existuje veľa spôsobov, ako transformovať váš domov: roztomilé malé veci na policiach, prírodný dekor, našuchorené textílie alebo osvetlenie.

Povieme si niečo o najúčinnejších nástrojoch na vytvorenie rozprávkovej atmosféry v dome.

Zapáľte si sviečku

Čo je zimný interiér bez sviečok? V pohári, lampáši, v elegantnom alebo v dizajnovom svietniku, hrubé sviečky navodia správnu atmosféru tepla. Vyberte si sviečky do interiéru a rozžiarte atmosféru rozprávky. Ak máte obavu o bezpečnosť, kúpte si tie na batérie. V podstate ide o vizuálny efekt, nie o teplo z horiaceho plameňa.

Izolujte strešné okná

Veľmi veľká časť tepla uniká z interiéru práve cez strechu a okná. Spolu s výberom vhodného strešného okna preto myslite aj na vhodnú izoláciu v jeho okolí. Pomôcť môže aj výber trojskla s ešte lepším tesnením.

V rámci zateplenia by ste možno mali zvážiť kvalitu konštrukcie celého domu a pri výmene okna zrealizovať aj izoláciu stien. Aj tu si dajte pozor na správny výber dobrej tepelnej izolácie.

Používajte iba prírodný dekor

Ak je už rekonštrukcia dávno za vami a celé je to len o pocite, skúste ďalší dobrý vizuálny trik. Účinným „nástrojom“ je dekor z prírodných materiálov, znamená zároveň nevyhnutný a ekologický interiérový prízvuk pre zimné byty. Prútené koše, drevený nábytok, sklo a iné doplnky sa o navodenie atmosféry tepla postarajú.

Môžete na tento efekt využiť aj koberce, ktoré priestor zjemnia a udržia v ňom viac tepla.

Mäkké a pohodlné textílie

Ak je vám zima a nepomohli žiadne dobre mienené rady, je na čase sa zabaliť do príjemne hrejivej a mäkkej deky. Textílie v podobe takýchto doplnkov sa o hrejivú atmosféru určite postarajú. Rovnako aj závesy a spomínané koberce.

Materiály, najme tie izolačné, vyberajte tej najvyššej kvality, ktorú deklaruje certifikát ISO 9001. Vydržia vám dlhšie a budú plniť svoje funkcie bez ohľadu na to, aké podmienky na ne vplývajú.

Zdroj obrázka: Studio Barcelona/shutterstock.com

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov