Kreatívne spôsoby, ako sa pripraviť na deň, ktorý vám môže zmeniť celý život

Napriek tomu, že mnohí ľudia disponujú tými najlepšími predpokladmi a vedomosťami, získať ich vysnívané povolanie je pre nich z roka na rok ťažšie. Nároky sa zvyšujú a človek sa musí prispôsobiť dobe, ktorej chce byť súčasťou. Preto sa teraz spolu pozrieme na pár jednoduchých trikov, ako na svojho zamestnávateľa zapôsobiť? Ako sa pripraviť na pohovor a čomu sa pri kontakte s druhou (neznámou) osobou vyhnúť?

Určite sa to stalo už aj vám, že pri príchode do konkrétnej spoločnosti vám srdce začne búšiť čoraz hlasnejšie a keď vstupujete priamo do kancelárie, zdá sa vám, že vám ide vyskočiť z hrude. Zrazu máte pochybnosti, strach a nervozitu.

Ak je vám táto situácia známa, znamená to, že ste sa na pohovor, s najväčšou pravdepodobnosťou, nedostatočne pripravili a nie všetko je vám známe. Ak sa tomu chcete vyhnúť, postupujte podľa tipov z článku.

Pripravte sa správne

Samozrejme, každý človek potrebuje prípravu. Niekto začína oblečením a výberom vhodného koženého náramku, ktorým nič nepokazí. Iný rozumie pod prípravou zaznamenávanie možných otázok a odpovedí na ne. Skúste to s priateľmi vo vlaku, na káve alebo pred zrkadlom.

Aby ste si boli istí svojimi komunikačnými schopnosťami s ľuďmi, môžete sa zapojiť do samovzdelávania, napríklad absolvovať kurzy herectva a emočnej inteligencie. A keď vám nové vreckové hodinky ukážu, že je ten správny čas na pohovor, sústreďte sa viac na odpovede ako na svoje vnútorné skúsenosti.

Trénujte komunikáciu

S tou majú problém najmä introverti. Byť však introvertom ešte nie je hanba. Pre tieto osoby je príprava náročnejšia, pretože musia opustiť svoju komfortnú zónu. Ak vám však na vašej kariére   záleží, určite bude tréning vo forme spoločenskej komunikácie pre vás ten najmenší problém. Čím rozmanitejšie situácie (v kine, kaviarni, divadle, reštaurácii alebo na krúžku), tým viac skúseností a sebadôvery získate!

Hovorte o svojich silných stránkach

Aj keď sa vám to zdá veľmi jednoduché, na pohovoroch sa personalisti presviedčajú, že opak je pravdou. Reálne a v pozitívnom slova zmysle sa ohodnotiť dokáže len vyvolená hŕstka ľudí.

Natrénujte si to ešte doma a povedzte zamestnávateľovi viac o svojich vynikajúcich schopnostiach písania, vysokej úrovni tvorivého myslenia, vytrvalosti a nezávislosti. Niektoré spoločnosti tieto vlastnosti ohromne oceňujú, takže to môže byť pre vás obrovská výhoda.

Udržujte očný kontakt

Ak sa hovorca nebude pozerať do očí, bude to vnímať ako spôsob, ako niečo zakryť. Áno, mnohí introverti považujú očný kontakt za príliš intímny a oslabujúci. V živote vám však veci, ktoré nechcete robiť alebo ich považujete za nepríjemné, pomáhajú dosahovať úžasné výsledky. Cvičte si to s blízkymi, aby ste sa potom pri pohovore cítili uvoľnene.

Založte si vlastnú spoločnosť

Ak sa naopak chcete všetkým nepríjemnostiam vyhnúť, ste presvedčení o svojom talente, ktorý dokážete zužitkovať, založte si vlastnú s.r.o..

Jednoduché, rýchle a pohodlné riešenie pre tých, ktorí majú problém s autoritami a plnením cieľov, z ktorých profituje niekto iný.

Zdroj obrázku: shutterstock

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov