Kreatívne RC modely potešia deti, ale aj dospelých

Hľadáte na vyplnenie voľného času niečo originálne? RC modely dokážu priniesť množstvo zábavy každej generácii. Sú preto vhodnou hračkou pre deti aj dospelých.

Aby ste si ale hru s nimi užili naplno, pri výbere sa vám zídu nasledovné praktické tipy.

Čo je to RC model?

RC modely sú komplexné stroje alebo niečo ako hračky na diaľkové ovládanie s elektrickým alebo spaľovacím motorom. Vyrábajú sa v rôznych veľkostiach s možnosťou prevádzky vo vode, na zemi alebo vo vzduchu.

Podľa veku a skúseností

Základom výberu je zvoliť RC model vhodný pre vek a množstvo skúseností používateľa. Pre deti sú určené modely s jednoduchšou konštrukciou a ľahkou údržbou. Pri každom modeli je stanovený tiež odporúčaný vek, v akom by dieťa malo zvládnuť jeho samostatné ovládanie. Vopred premýšľajte aj nad tým, aký typ kúpite — pre deti sú najvhodnejšie RC modely áut a iných pozemných strojov. Pri modeloch do vzduchu ich ovládanie vyžaduje vziať do úvahy aj potrebnú výšku.

Ak už máte skúsenosti s RC modelmi, môžete si vybrať stroj vhodný pre pokročilých. Na nich si budete môcť regulovať viacero premenných, napríklad výšku a vzdialenosť od ovládača. RC modely pre pokročilých sa vyrábajú tiež so spaľovacím motorom a sú viac náročné na údržbu.

Auto, ponorku alebo dron?

Na trhu nájdete RC modely áut, lietadlá, lode, drony, vrtuľníky, štvorkolky a mnoho iných, deti sa výborne zabavia s robotom. Aj tu pred konečným rozhodnutím zvážte ďalšie špecifiká.

  • Autá — zaujímajte sa o typ motora, výšku podvozku podľa terénu, na ktorom bude jazdiť a pruženie.
  • Lode — podľa miesta, kde budete RC model púšťať, zvážte jeho rozmery. Nezabudnite sa informovať o zásobe energie alebo benzínu, ktorú bude mať model kdispozícii na jednu jazdu.
  • Lietadlá a vrtuľníky — ovládanie modelov vo vzduchu vyžaduje istú zručnosť. Aj tu si môžete vybrať z prevedenia pre začiatočníkov a pokročilých. Rozdiel bude v použitých materiáloch a type motora.
  • Stroje — obľúbenou voľbou sú tiež rôzne stroje. Nakladače, žeriavy, bagre, poľnohospodárske stroje a iné s možnosťou ovládania ich častí. Vyberajte podľa miesta, kde ich budete používať.

Ako vidíte, zábava môže byť naozaj originálna. Stačí si vybrať vhodný RC model a miesto, kde jeho funkcie naplno využijete.

Zdroj obrázka: p_ponomareva / Shutterstock.com

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov