Detské pieskoviská, ktoré očaria každého malého staviteľa

Najbežnejším spôsobom, ako deťom zaobstarať pieskovisko, je jeho kúpa v obchode. No čo tak obetovať trochu času a pieskovisko im vyrobiť? Verte, že v takom pieskovisku sa aj koláče z piesku budú piecť o niečo veselšie.

Úplne najjednoduchšie je použiť starý kus nábytku, napr. poličku. Jednoducho ju umiestnite kam chcete a jedna priehradka môže byť určená pre piesok, v tej druhej môže mať Vaše dieťa uložené hračky do piesku. O niečo zložitejším, no nie nezvládnuteľným, je pieskovisko z dosiek, resp. zo zvyškov paliet. Spája v sebe časť s pieskom a miesto na sedenie pre dieťa, ktoré je zároveň krytom celého pieskoviska. Neviete si to predstaviť? Stačí, keď sa pozriete na obrázky nižšie a hneď Vám bude všetko jasnejšie. Ďalšou možnosťou je pieskovisko s lavičkami. Na prvý pohľad sa môže zdať, že vidíte čelo postele, no šikovný konštruktér dokáže vyčarovať praktickú lavičku, ktorá sa zopár ťahmi premení na kryt na pieskovisko. Vylepšením aj toho najobyčajnejšieho pieskoviska môže byť strieška – v podobe indiánskeho stanu alebo baldachýnu. Okrem zaujímavého vzhľadu ochránite deti pred slnečnými lúčmi.

Nech si vyberiete akúkoľvek možnosť, Vaši malí stavitelia z piesku Vašu snahu isto ocenia a pieskovisko si budú vážiť o to viac.

Kreatívne detské pieskoviská


Zdroj / Kreatívne nápady „urob si sám“ na detské pieskoviská: pinterest

ZDIEĽAJ NA: