Kreatívne a všestranné spôsoby využitia zubnej pasty, ktoré vás prekvapia

Každý veľmi dobre vie, aký je účel zubnej pasty a ako ju používať. O ďalšom širšom rozsahu využitia tohto prípravku už vedia iba niektorí. Zubná pasta môže byť vďaka svojmu zloženiu dokonalým pomocníkom v každej jednej domácnosti.

A v našom článku sa o tom presvedčíte a zistíte, že o lesk krásneho zásnubného prsteňa s diamantom nemusíte vôbec prísť.

Nie je to len prostriedok na čistenie a bielenie zubov

Mnohí z nás vidia za dokonale čistým a žiarivým úsmevom komplikované a drahé stomatologické sedenia. A pritom to tak vôbec nemusí byť. Na jednoduché bielenie zubov predsa môžete použiť aj obyčajnú zubnú pastu. Mnohé, ak nie všetky obsahujú určité zložky bieliacich látok, takže aj s nimi si môžete dopomôcť k žiarivému úsmevu. Treba na ňu myslieť častejšie a efekt sa určite dostaví.

Pomáha odstrániť zápach

Vône cesnaku, rýb, cibule a niektorých ďalších produktov sú niekedy také silné, že človek žasne. V skutočnosti takéto pachy prenikajú aj do kožných buniek našich rúk, a nielen vtedy, keď tieto lahodné pokrmy a suroviny používame pri varení.

Ak vaše ruky tohto pachu nezbavilo ani to najvoňavejšie mydlo, vyskúšajte si umyť dlane zubnou pastou. Nemusí jej byť veľa, pretože pri kontakte s vodou sa veľmi dobre rozpustí a dostane do všetkých častí dlane.

Čistí škvrny

Na škvrnu je potrebné naniesť zubnú pastu a znečistenú oblasť chvíľu trieť tuhým štetcom alebo kartáčom. Potom miesto ihneď opláchnite šampónom a vodou.

Dá do poriadku vaše biele topánky

Biele topánky s bielou podrážkou sú dokonalým módnym doplnkom. Problémom je, že ich krása nevydrží dlho. Vplyvom okolitých vonkajších podmienok,  špiny, prachu alebo vody, sa takáto obuv veľmi rýchlo znečistí a povlak sa nedá len tak ľahko odstrániť.

S pomocou zubnej pasty by ste ale mohli uspieť. Vezmite si k tomuto čisteniu kefku a nebojte sa pritlačiť. Dokonalé zloženie zubnej pasty sa o belosť vašich obľúbených tenisiek určite postará.

Vráti lesk a krásu diamantovým prsteňom

Dokonalou a vzácnou ozdobou tela a súčasťou odevu sú aj nádherné diamantové prstene alebo iné šperky. Aj tie ale vedia vplyvom okolitých podmienok a používaním svoj lesk a krásu veľmi rýchlo stratiť. Ak nemáte čas utekať za obnovou krásy týchto šperkov k zlatníkovi, môžete použiť zubnú pastu. V kombinácii s vodou sa o vaše vzácne klenoty tento univerzálny a všestranný prostriedok postará.

Môže poslúžiť ako náhrada sadry

Zubná pasta je skvelá aj na prekrytie dier v stenách. Pomocou zubnej pasty vyplňte malé otvory v stene. Počkajte, kým uschne, a potom môžete steny vymaľovať.

Odstráni kruhy z nábytku

Aby ste sa zbavili zradných kruhov na nábytku, ktoré na ňom zanechali zahmlené poháre nápojov, jemne votrite zubnú pastu do dreva mäkkou handričkou. Potom ho utrite vlhkou handričkou, nechajte uschnúť a naneste leštidlo na nábytok.

Vyskúšajte to v praxi a uvidíte, že to funguje.

Zdroj obrázka: Nata-Lia/Shutterstock.com

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov