Kreatívna tvorba pomocou tabletu

Kreatívna tvorba si vyžaduje mať určitú dávku kreatívneho myslenia a fantázie. Ak chcete tvoriť nové diela a byť zdrojom inšpirácie, musíte sa neustále zlepšovať a najlepšie sa učiť aj používať nové zdroje. Napríklad v súčasnosti sa pri kreatívnej tvorbe často využívajú tablety. Prostredníctvom nich sa dajú tvoriť rôzne zaujímavé grafické úpravy, či realizovať rôzne kresby. Ako využívať tablet na kreatívnu tvorbu a podporiť tak vaše kreatívne myslenie?

Zdroj obrázka: Freepik

Ktorý tablet si vybrať?

Medzi nesmierne populárne modely tabletov na kreatívne účely patrí iPad. Ide o tablet od spoločnosti Apple, ktorý sa dá používať spolu s perom napríklad na grafickú tvorbu. Ľudia ho ale často využívajú aj na zapisovanie poznámok, či úloh. Veľmi dobre sa hodí aj na odpovedanie na maily, či na tímovú prácu, kedy sa dá prostredníctvom neho jednoducho spojiť napríklad aj do skupinového videohovoru. Rovnako však takéto tablety poskytujú aj značky ako Samsung, Huawei, či Lenovo.

V rámci výberu takéhoto tabletu je dôležité zvoliť si cenovú reláciu – teda v rámci akej cenovej kategórie ste schopní si tablet zadovážiť. Následne je tiež podstatné pozerať sa na jednotlivé dôležité parametre. Podstatné je napríklad vyberať na základe spôsobu ovládania. Niektoré grafické tablety sa ovládajú perom, iné rukou. Samozrejme je podstatné zohľadňovať rozlíšenie, RAM pamäť, kapacitu úložného priestoru, či napríklad aj dizajnové prevedenie.

Kreatívne využitie tabletu na tvorbu

Tablet sa dá na bežné tvorenie využívať naozaj nesmierne kreatívne. Napríklad môžete prostredníctvom neho vytvárať zaujímavé ilustrácie. V prvom rade budete potrebovať buď klasický grafický tablet, alebo si môžete do klasického stiahnuť niektorý zo softvérov na digitálne kreslenie. Následne sa môžete inšpirovať napríklad na Youtube, kde nájdete zadarmo nespočetné množstvo kvalitných videí pre začiatočníkov. Rovnako si však môžete zaplatiť aj kurz na grafické kreslenie.

Rovnako môžete tablet kreatívne využívať napríklad na strihanie videí, či na úpravu fotiek. Tento variabilný nástroj je nesmierne skladný a tak sa s ním dobre manipuluje. Zároveň umožňuje pracovať kedykoľvek a kdekoľvek. Práca s tabletom je nesmierne variabilná, dokonca si k nemu môžete zakúpiť aj klávesnicu na písanie. Všetky rôzne doplnky vám umožnia využívať tablet na milióny spôsob a tým posilniť vašu kreatívnu tvorbu.

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov