Krby, ktoré by ste chceli mať doma aj vy

V niektorých oblastiach sa dajú určité veci naozaj vyšperkovať dopodrobna a takého detailu, že by vám to samým ani nenapadlo. Dizajnéri sa snažia presadiť a svoju kreativitu uplatniť naozaj dokonale. Dnešné krby sa stávajú súčasťou nejednej modernej domácnosti najmä pre svoj elegantný vzhľad. Celému interiéru dodajú správnu atmosféru a okrem toho ho dokonca aj príjemne prehrejú.

Lenže v mnohých prípadoch sa výrobcovia predbiehajú s ponukou naozaj luxusných kúskov, ktoré v celej miestnosti pôsobia ako unikát. V našich podmienkach sa asi najviac uplatňujú tie klasické žánre, ktoré si v niektorých prípadoch vyžadujú aj drobnú stavebnú úpravu. Predsa len žijeme v podmienkach a podnebí, ktoré je počas určitých mesiacov zahalené do chladných dní. Špeciálne peletové kachle sú dokonca úsporné a nevyžadujú si takú náročnú údržbu, ako klasické vykurovanie v ústrednom kúrení a krbe bežným palivom.

Z estetického hľadiska

Ak si troška popustíte uzdu vo fantázii a začnete vyhľadávať novšie a zaujímavejšie  prvky tohto charakteru, skúste sa inšpirovať internetovými stránkami. Nájdete tam naozaj kreatívne krby, ktoré by ste určite chceli mať aj doma.

Napríklad dizajnový návrh krbu Zeta od Johna Dimopoulosa. Štýlová a dych vyrážajúca eko smart vecička.

Viac než len krbom, môžu byť tieto zariadenia, ak si pozriete Vauni Globe návrh. Elegantné a naozaj vkusné vybavenie, ktoré osvieži interiér aj v prípade, že nebude v ňom horieť oheň.

Krb je sám o sebe zaujímavou vecou, pretože umožňuje založenie jedného zo živlov priamo doma, ktorý máte pod kontrolou. Ak si zatiahnete vonkajšie rolety a navodíte požadovanú atmosféru, plápolajúce sa plamienky sa dokážu pohrať aj s vašimi zmyslami. Celkovo sa to dá ešte viac umocniť skleneným krbom, ktorý pôsobí ako nádherná čistá línia a pritom je to dominanta celého priestoru.

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov