Krása šperkov, ako ju nepoznáte: Rady, ktoré vám zaručia ich dokonalý lesk

Každý majiteľ zlatých šperkov by mal vedieť, ako sa o ne starať. Zlato je nepochybne najznámejším kovom nášho sveta. Po stáročia slúžilo ako viditeľná pripomienka úspechu a bohatstva. Všetci ľudia sú ale tak veľmi zvyknutí na brilantnosť tohto ušľachtilého kovu, že zabúdajú na to, že zlato je mäkký kov a jeho leštenie je často veľmi problematické. Môžete to zmeniť s našimi radami.

Rôzne spôsoby, jeden cieľ

Odborníci odporúčajú na starostlivosť o zlato používať špeciálne látky. K tým najlepším, ktoré sa postarajú o nádheru snubného prsteňa sa dostanete najľahšie priamo v zlatníctve. Tam vám na požiadanie tento šperk určite aj vyčistia. Aby ste ale nemuseli merať tak ďalekú cestu, vyskúšajte niečo jednoduchšie.

Existuje aj iná cesta – použiť môžete bežné postupy a dostupné prostriedky, ktoré máte určite aj doma. Jedným z nich je mydlová voda. Dávajte si ale pri čistení krásnej obrúčky z bieleho zlata pozor na jednotlivé detaily. Tým môže byť zdobenie kamienkami. Nepoužívajte pri čistení veľký tlak. Rovnako tak ani silné chemikálie.

Vyskúšajte či funguje tento jednoduchý spôsob

Ak chcete obnoviť pôvodný lesk vašich zlatých šperkov, skúste si vziať pohár teplej vody a pridať doň tri čajové lyžičky cukru, potom dajte prsteň alebo iný šperk do výsledného roztoku na noc. Táto metóda vám umožní vrátiť pôvodný lesk vašich obľúbených položiek. Nie je to žiadna silná chemikália a ani žiadne mechanické čistenie, nezabudnite ho ale po vybratí z tejto sladkej vody opláchnuť. Nezabudnite, že by malo ísť len o drahý kov, nie o bižutériu.

Pozor na spôsob nosenia

Aby ste si zachovali šperky v dlhodobo dobrom stave, odporúčame vám ich nosiť len pri určitých príležitostiach. Tou by nemalo byť umývanie riadu, aj keď „jarová“ voda je na čistenie drahých kovov ideálna, niektoré kamene by vám mohli odpadnúť.

Ak sa tešíte na kúpeľný pobyt, ktorý ste si pred nedávnom objednali, pozor na zloženie vody, v ktorej budete absolvovať nejednu ozdravujúcu kúru a procedúru. Minerálne zloženie prospieva telu, niektorým kovom môže naopak uškodiť.

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov