Starý 600-ročný kostol premenili na útulný domov. Pozývame na prehliadku

Kostol premenený na obývateľný dom? Áno, myslíme to vážne! Vo vnútri má pôvodné lavice používané na stolovanie, kazateľnicu s Bibliou z roku 1877, v ktorej nájdete mená všetkých farníkov zavraždených počas prvej i druhej svetovej vojny, či veľký organ a pôvodné svietniky.

Tento „požehnaný dom“ sa nachádza v Pattiswicku, v Essexe a nie je to miesto pre bojkov. Okolo sa totiž rozprestiera cintorín s niekoľkými kamennými náhrobkami. Vnútro však vyniká vďaka vitrážam na oknách, pôvodnému nábytku i zvláštnej atmosfére. V deväťdesiatych rokoch minulého storočia ho kúpila interiérová dizajnérka Kate Ainslie Williamsová a jej manžel. Keď neskôr zaútočila na všetkých recesia, rozhodli sa v kostole bývať. Dnes 65 ročná dáma na to spomína s láskou. Neplánovali tam bývať, chceli v kostole-dome stráviť iba jeden víkend. Nakoniec tam strávili niekoľko šťastných rokov.

Po nasťahovaní sa ich navštevovali miestni, ktorí spomínali, že sa v kostole ženili, či boli tu pokrstení. Podľa Kate je to skvelé miesto na únik pred rušným vonkajším svetom, kde môžete v pokoji pracovať z domova.

Kostol Márie Magdalény teraz predávajú za 700,000 libier. Bol postavený v 14. storočí, v 15. storočí k nemu pridali zvonicu a v 16. vstupný portál.Foto © STRUTT&PARKER/BNPS

Zdroj / Kostol premenili na obývateľný dom s cintorínom namiesto záhrady: thesun

ZDIEĽAJ NA: