Kreatívne nápady na korkové vence + návod ako veniec vyrobiť

Máte vo svojom okolí milovníka vína alebo prírodných dekorácií? Alebo vy sami zapadáte do jednej z týchto dvoch kategórií? Prinášame vám DIY nápad s návodom, ktorý by vás mohol potešiť (a to nielen kvôli množstvu vína, ktoré budete musieť vypiť, kým nazbierate potrebné množstvo korkových zátok) – korkové vence.

Materiál:

  • slamený základ na veniec (bežne ho kúpite v kreatívnych obchodoch alebo v kvetinárstve, hoci si ho môžete vyrobiť aj doma a samozrejme môžete použiť aj polystyrénový),
  • lepiacu pištoľ a minimálne šesť tyčiniek lepidla,
  • dostatok korkových zátok od vína,
  • špagát na zavesenie.

Návod na veniec zo zátok

  1. Po rozbalení slameného základu naň priviažeme špagát, nie však na tesno, ale tak, aby sme popod neho mohli pohodlne prevliecť dva prsty.
  2. Následne začneme pokrývať celý veniec korkovými zátkami. Začneme oblepovať celú prednú plochu, a to tak, že na každú zátku nanesieme pás horúceho lepidla a prilepíme ich jednu vedľa druhej po celom vnútornom obvode. Potom pokračujeme nalepením druhého radu zátok tak, aby sa dotýkali prvého radu. Na zadnú stranu venca nič nelepíme, keďže bude zavesený, potrebujeme, aby bola jeho zadná časť plochá. Po čase nebude jednoduché ukladať ich tak, aby sa navzájom dotýkali a zároveň tvorili jednu líniu, preto ich lepíme akokoľvek, ale vždy máme na mysli, že slama by spredu nemala byť viditeľná.
  3. Keď máme hotovú prvú vrstvu, druhú nalepujeme omnoho voľnejšie a kreatívnejšie, tak, ako sa nám páči. Lepidlo už nemusíme nanášať vo forme pásika, niekedy postačia dve bodky na oboch koncoch korku alebo jedna veľká kvapka lepidla v strede. Dôležité je druhú vrstvu ukladať náhodne, aby sme dosiahli príjemný, prírodný tvar. Zátky môžete lepiť podľa vlastnej fantázie…
  4. Napokon veniec zavesíme na stenu alebo na dvere.

Nápady na korkové vence

Zdroj: save-on-crafts | pinterest

ZDIEĽAJ NA: