Kompletný sprievodca nosenia polokošieľ

Polokošele sú späť a ich obľúbenosť sa za posledné roky vyšvihla na úplne iný level. Od neformálnych záhradných grilovačiek s priateľmi, až po formálne pracovné stretnutia v kanceláriách. Ich využitie je skrátka všestranné. Bez ohľadu na príležitosť predstavujú dokonalú súhru ležérnosti a elegancie. Ak ešte nemajú čestné miesto vo vašej skrini, je na čase si nejaký ten kúsok zaobstarať. V tomto článku vám predložíme ucelený návod na to,  ako si polokošeľu správne vybrať, nosiť a s čím ju kombinovať.

Polokošeľa, ktorá sadne ako uliata

Pri výbere pánskej polokošele sa zamerajte na jej strih a veľkosť. Dôležité je, aby vám dokonale pasovala na ramenách a tiež v páse. Nekupujte si zbytočne veľké veľkosti, ale na druhej strane ani nadmieru obtiahnuté, ktoré by sabotovali požadovaný elegantný vzhľad. Riaďte sa tým, že manžeta na rukáve, obopínajúca váš biceps, by mala byť priliehavá, avšak nie príliš tesná, aby nezanechala na vašom ramene nelichotivý odtlačok. Čo sa týka dĺžky polokošele, ideálne je, aby nepatrne presahovala úroveň bokov. Dajte na to pozor. Príliš krátka či naopak dlhá košeľa môže pôsobiť priam komicky.

Dokonalá súhra

Polokošele sú univerzálnym kúskom, ktorý možno nosiť takmer ku všetkému. Ak chcete vybudovať dokonalý look v “casual” štýle, polokošeľu môžete kombinovať s klasickými rifľami či kraťasmi. Ak chcete vzbudzovať skôr dojem štýlového elegána, vhodnými sa zdajú byť nohavice typu chinos, do ktorých môžete vašu polokošeľu zapraviť a doplniť o kvalitný kožený opasok. Žiarivá biela či trendy námornícka modrá dodá ten správny graciózny nádych vášmu outfitu. Nebojte sa vrstvenia. Kľudne si na polokošeľu prehoďte aj vkusný sveter alebo blazer.

Vyhnite sa módnym faux pas

Pri nosení polokošieľ by mali byť niektoré (ne)módne počiny rozhodne striktne zakázané. Napríklad nosenie ďalších spodných vrstiev. Vrstvenie je síce povolené, ba priam sa vyžaduje, avšak musíte mať na pamäti, že polokošeľa predstavuje bázickú vrstvu, pod ktorú nie je vhodné obliecť si tielko či ďalšie pánske tričko. Všetka elegancia by sa vytratila a vy by ste pôsobili zbytočne robustne. Rovnako by ste sa mali vyvarovať zapínaniu gombíkov až po krk, ak nechcete vzbudzovať dojem prvotriedneho vysokoškolského nerda. Synonymom vkusu a kultivovanosti je zapnutý spodný gombík. Nebojte sa farieb či jemných vzorov, pozor však na výrazné nápisy a logá značiek, ktoré by mohli byť známkou nevkusu a prehnanej snahy o upozornenie na spoločenský status.

Keď už viete ako na to a akým chybám sa pri výbere vyvarovať, obohaťte vašu skriňu o tento nadčasový skvost. Vyberte si zo širokej ponuky pánskych polokošieľ a blysnite sa na akejkoľvek príležitosti.

Zdroj obrázku: Kyryk Ivan / Shutterstock.com

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov