„Najprimitívnejší“ hotel vo Švédsku úspešne zbavuje ľudí moderných závislostí na technológiách

Švédsko patrí medzi vyspelé krajiny a slová ako „pokrok“ či „moderné technológie“ nie sú jeho obyvateľom cudzie. Napriek tomu tu nájdete hotel, ktorý jeho samotní tvorcovia nazvali najprimitívnejším hotelom vo Švédsku. Zastal v ňom čas a človek opäť spojil svoje sily s prírodou. Volá sa Kolarbyn Eco-Lodge a nachádza sa neďaleko obce Skinnskatteberg v lese Bergslagen. Od Štokholmu je vzdialený dve hodiny cesty.

Vlastne ani s tým hľadaním to nebude také jednoduché. Po príchode máte pocit, že sú všade iba stromy. A ďalšie stromy. A ešte viac stromov. Medzi nimi sú však schované malé chatrče, ktoré pripomínajú bývanie Robina Hooda a jeho družiny. Sú vyrobené z dreva a hliny, splývajú s okolím a pred štyristo rokmi slúžili lesným robotníkom, ktorí tu pálili drevené uhlie a skrývali sa pred zlým počasím. Luxus v tomto prostredí si predstavte ako absolútny pokoj, ktorý človeka obklopí. Iná forma luxusu tu skutočne nie je, môžete zabudnúť na elektrinu, sprchy a dokonca aj na toaletu. A signál WiFi tu skutočne nechytíte… V chatke sú iba dve lôžka s ovčími rúnami a krb na drevo, ktoré si musia hostia sami narúbať. Svietiť sa dá iba sviečkami a aj to iba vtedy, ak sa podarí založiť oheň.

Zo stravou to vyzerá podobne. Návštevníci varia na otvorenom ohni, vodu si nosia z neďalekého prameňa, kam chodia aj umývať riad. Blízko sa nachádza aj jazero Skärsjön, kde si môžu zaplávať ale aj nachytať ryby. Spojenie s prírodou tu cítiť na každom kroku, od ranného spevu vtákov až po večerné pozorovanie hviezd spomedzi korún stromov. Návrat k jednoduchšiemu spôsobu života mimo hektických miest si človek užije natoľko, že na moderné závislosti si ani nespomenie.

Švédsky hotel Kolarbyn Eco-Lodge vás zbaví závislosti na technológiách

Prehliadka Kolarbyn Eco-Lodge

Foto / Švédsky hotel Kolarbyn Eco-Lodge © wildsweden

ZDIEĽAJ NA: