Tvorí keramické sochy, ktoré sú tak precízne a do detailov spracované, že vyzerajú ako vyrezané z dreva

Christopher David White je umelecký sochár v veľkým nadaním. Pravidelne vystavuje svoje exponáty v rôznych galériách, k svojej tvorbe má veľmi intenzívny a osobný vzťah, čo sa veľmi efektne pretavuje do jeho sôch. Dočítajte tento odsek a pozrite sa nadol, na pripojené fotografie, zobrazujúce jeho tvorbu.

Veľmi pekné sochy z dreva, no nie? Akurát s menším problémom. Ani náhodou totižto nie sú z dreva. Okrem sochára je Christopher tak trošku aj iluzionistom, pretože jeho tvorba je z keramiky. Veľmi dôveryhodne však imituje drevo, preto by človek neznalý kontextu nemal šancu len na základe pohľadu zistiť pravdu.

Pálenú hlinu ako prostriedok tvorby si Christopher vybral preto, lebo dokáže veľmi účinne napodobňovať rôzne iné materiály. Na začiatku je hlina mäkká a tvarovateľná, na konci tvrdá ako kameň. Drevená textúra vzniká nanášaním viacerých vrstiev hliny na seba. Pri tvorbe umelec používa ručne vyrobené nástroje, ktoré mu padnú do ruky ako ušité.

Pán White vníma život ako krehkú vec. A túto krehkosť vidí aj v hline, preto vytvára sochy práve z nej. Najviac času mu zabrala tvorba diela Na dosah ruky, ktoré zobrazuje ľudskú ruku vychádzajúcu z namaľovanej oblohy. Celé dielo je detailné a pracuje s perspektívou, čiže bolo potrebné investovať doň dostatok času. A výsledok stojí za to, čo poviete?

Keramické sochy imitujúce drevo


Fotografie © Martha Finkelstein

Stránka umelca / Keramické sochy: christopherdavidwhite.com | Zdroj: mymodernmet

ZDIEĽAJ NA: