Tento muž pomáha miliónom chudobných detí. Vymyslel topánky, ktoré rastú spolu s nohou

Máte čo jesť, kde bývať a čo na seba? Potom patríte k tým šťastnejším obyvateľom našej planéty. Na svete žije niekoľko miliónov ľudí, ktorí žijú v biednych podmienkach. Mnohé organizácie sa týmto ľuďom snažia pomáhať. Poskytujú im peniaze na jedlo a zásobujú ich oblečením a obuvou. Práve topánky môžu byť ale problémom – najmä pri deťoch, ktoré z nich rýchlo vyrastú. No čo ak by topánky rástli spolu s ich nositeľmi?

Tak túto otázku si položil Kenton Lee a výsledkom je naozaj geniálny nápad s „rastúcimi topánkami“. Kenton nie je žiadny dizajnér, je iba obyčajným človekom, ktorý sa snaží zlepšiť život tým menej šťastným. A to sa mu naozaj podarilo. Jeho topánky už nosia deti najmä v chudobných afrických krajinách. A v čom sú také geniálne? Ich detský majiteľ ich môže nosiť aj 5 rokov a topánky sa zväčšia o 5 čísel. Kenton to dosiahol zostrojením topánky, ktorá má vďaka nastaviteľným remienkom viacero možností zapínania. Čiže keď chodidlo rastie, remienok sa dá na päte, špičke a na boku nastaviť podľa aktuálnej veľkosti. To je ako keď si povoľujete opasok na nohaviciach kvôli rastúcemu bruchu. Topánky sú vyrobené z odolných materiálov, aby zvládli africké teploty aj juhoamerické dažde.

A ako sa topánky pozdávajú samotným deťom? Pozrite si obrázky a posúďte sami!

Kenton Lee a jeho „rastúce topánky“

Kenton Lee topanky ktore rastu spolu s nohou 1topanky ktore rastu spolu s nohou 2Kenton Lee topanky ktore rastu spolu s nohou 3 topanky ktore rastu spolu s nohou 4 topanky ktore rastu spolu s nohou 5

Viac info / Topánky, ktoré rastú spolu s nohou © theshoethatgrows.org | Facebook | Twitter

ZDIEĽAJ NA: