83-ročný fotograf našiel v starej zabudnutej škatuli plnej fotografií hotový poklad!

Každý z nás má rád ten pocit, keď pri upratovaní kdesi na dne skrine nájde škatuľu s drobnosťami zo svojej minulosti. Presne to sa stalo 83-ročnému fotografovi Kenovi Heymanovi, keď vo svojich veciach našiel škatuľku s názvom „Matky“. Zaprášený poklad bol naplnený stovkami čiernobielych fotografií matiek s ich deťmi. Túto sériu fotografií nafotil pred viac ako päťdesiatimi rokmi do knihy „Rodina“, ktorú napísal spolu so svojou blízkou priateľkou Margaret Meadovou. Ak by neboli na fotografiách dobové prvky, ako staré rádiá či nábytok, pomysleli by ste si, že sú zo súčasnosti.

Možno sa počas storočí menia kulisy fotografií a účesy mamičiek. Z mikáda sa stávajú bohaté vlny a plechové vaničky nahradia plastové. Ale jedno ostáva rovnaké. Všetky materské povinnosti a radosti, od kúpania, česania, obliekania, spievania uspávaniek, potrebného túlenia, objímania a počúvania tých najdôležitejších myšlienok na svete. To všetko robili maminy pred päťdesiatimi rokmi s veľkou láskou a robia to i dnes. Zohýnajú sa ku svojim ratolestiam, berú ich na ruky a šepkajú im malé tajomstvá. Tak ako to iba mamy vedia.

Na týchto fotografiách je úžasné aj to, že boli vytvorené v rôznych kútoch sveta. Heyman navštívil viac ako 60 krajín, vrátane Ruska, Grécka, Egypta, Ghany, Salvadoru, Dánska, Maroka a Japonska.

Fotky mamičiek a detí spred päťdesiatich rokov

Zdroj / Fotky mamičiek a detí spred päťdesiatich rokov: brit

ZDIEĽAJ NA: