Kritizovaný umelec sa rozhodol, že všetkých presvedčí o svojej originalite. Odvtedy maľuje pixelované portréty s využitím najrôznejších materiálov

26-ročný umelec Kel Cruz pochádza z Filipín a vo svete je známy ako „kúzelník pixelového umenia“. Jeho obrazy sa totiž skladajú z maličkých kúskov, ktoré vidíte iba keď pri nich stojíte celkom blízko. Počas vysokej školy mu povedali, že nemá na to, aby bol umelcom. To sa preňho stalo inšpiráciou a rozhodol sa všetkým dokázať svoj jedinečný prístup k tvorbe. Okrem pixelov je oddaný aj neustálemu skúšaniu nových materiálov. Pracuje napríklad s pečiatkami, zápalkami, odtlačkami prstov či rúžov a vo svojom najkontroverznejšom diele použil dokonca krv.

Počas dňa pracuje ako ošetrovateľ v nemocnici a po večeroch sa venuje tvorbe. Kedysi používal pero, ktorým bodkoval na papier. Umelec pracujúci rovnakým štýlom ho však obvinil, že pri svojej tvorbe používa tlačiareň. Kritika sa preňho opäť stala zdrojom inšpirácie a začal používať lepiacu pásku. Jeden z najvtipnejších materiálov, s ktorým pracoval, je pivo. Nasledujúce koláže vám priblížia jeho tvorbu, o ktorej už nikto nepochybuje, či je dostatočne originálna.

© Kel Cruz
© Kel Cruz
© Kel Cruz
© Kel Cruz
© Kel Cruz
© Kel Cruz
© Kel Cruz
© Kel Cruz
© Kel Cruz
© Kel Cruz
© Kel Cruz
© Kel Cruz
© Kel Cruz

Zdroj / Pixelované portréty z materiálov aké si len viete predstaviť: odditycentral

ZDIEĽAJ NA: