Keď je posteľ nielen pohodlná a krásna, ale aj praktická so skrytým úložným priestorom

Mať v domácnosti úložný priestor naviac, to sa počíta nielen vtedy, keď je skúpa na priestor, ale aj v prípade, že máte radi všetko prehľadne poukladané a každé voľné miesto využité do bodky. Či vyberáte posteľ do spálne, alebo do detskej izby, oceníte praktický úložný priestor v jej útrobách.

Zdroj: https://www.proxima.store/postele-skladom/luxusna-calunena-postel-lorenzo/

Posteľ s tajomstvom

Na mnohých posteliach dnes už ani neodhalíte, že disponujú úložným priestorom, no ak aj je viditeľný, určite to neuberá dizajnovej stránke produktu. Myslíte si, že posteľ s úložným priestorom vydrží menej ako posteľ bez neho? Všetko závisí od toho, ako sa so svojou úlohou popasuje výrobca nábytku. Je to čosi podobné ako v prípade rozkladacích sedačiek. Samozrejme, veľkú úlohu v tom, koľko nám nábytok vydrží, zohráva to, ako s ním manipulujeme, ako často, či šetrne a pod.

Niekto hľadá čalúnenú posteľ s úložným priestorom, v ktorom potrebuje mať uložené len periny pre návštevy. Tie sa v mnohých prípadoch vyťahujú len občas. Pre ďalšieho však úložný priestor v posteli predstavuje riešenie, kam odložiť deky či rôzne často používané textílie z domácnosti.

V menších bytoch sa do úložného priestoru môžu schovať hračky pre deti či sezónne oblečenie. Posteľ s úložným priestorom predstavuje extra miesto navyše, bolo by na škodu nevyužiť ho. Či vám padne do oka čalúnená posteľ, prípadne drevená posteľ, alebo ste sa zamilovali do moderných boxspringových postelí, každá z nich môže ukrývať vaše malé tajomstvá.

Potrebná aj v detskej izbe

Vyberáte posteľ pre svoje dieťa? Treba pouvažovať nielen nad jej rozmerom, ale takisto štýlovým prevedením. Vieme, ako rýchlo naše deti rastú, a kto nechce každú chvíľu kupovať novú posteľ, aby sa prispôsobila veku dieťaťa, zvolí nadčasový variant. Postele pre deti ale napriek tomu môžu pôsobiť hravo, veď deti milujú, keď ich nábytok a doplnky v detskej izbe dokážu inšpirovať k hre.

Chvíľu posteľ a chvíľu domček. Na kráse jej pridáva drevená konštrukcia v tvare strechy, ktorá sa dá prispôsobiť podľa vlastných požiadaviek – upevnite na ňu textíliu, svetielka alebo rastliny a premení sa na čarovné miesto. To, aký rozmer zvolíte, závisí od veľkosti detskej izby a od toho, či sa dieťa delí o izbu so súrodencom.

Jedináčikovi môžete bez výčitiek svedomia do veľkej izby vyberať aj z ponuky postelí 160 x 200 cm. Vieme, v akých polohách dokážu deti spať, a takouto veľkosťou postele im ulahodíte. Naskladajte na ňu ozdobné vankúše a počas dňa prikryte periny efektnou dennou dekou a detská izba sa premení na malé kráľovstvo.

Detská posteľ 90 x 200 cm opatrená zábranou poskytne bezpečný spánok aj malým deťom, preto sa neoplatí hľadieť na to, aké malinké nám vo veľkej posteli pripadajú. Ako v prípade manželských postelí, postelí 160 x 200, aj v prípade postelí 90 x 200 cm sa môžete tešiť na praktický úložný priestor v spodných zásuvkách. Tie posteliam nijako neuberajú na kráse. V detskej izbe v nich môžu mať deti uložené školské potreby, ale aj hračky či periny.

Nedostatok úložného priestoru môžu vyriešiť aj police po bokoch. Či si zvolíte klasickú drevenú posteľ, bielu posteľ, alebo modernú čalúnenú posteľ s poťahom na mieru, s ozdobným čelom alebo nápadnými nožičkami, vždy majte na pamäti, že sa stane centrom spálne alebo detskej izby. Svoje rozhodnutie teda dôkladne zvážte.

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov