Kamenná chalúpka zo 16. storočia pôvodne slúžila ako stodola. Dnes je z nej romantické bývanie pre zamilované páry!

Kamenné chalúpky majú za sebou dlhú históriu, sú opradené zvláštnym čarom a pôsobia romanticky. Oproti dnešným stavebným materiálom sú rustikálnejšie, ale práve to niekto hľadá vo svojom vysnívanom domove. Poďte s nami nahliadnuť do kamennej chalúpky zo 16. storočia, ktorú si šikovní majitelia zrekonštruovali na dom snov.

Vo Veľkej Británii je uhniezdená v Malvernskej vrchovine vo Worcestershire malá kamenná chalúpka, ktorá kedysi slúžila ako stajňa. Majitelia ju nazvali Wishbone. Nachádza sa v nádhernom prostredí, medzi jabloňovým sadom a súkromným jazerom určenom na rybolov. Ponúkajú ju ako miesto na oddych pre mladé páry, ktoré chcú na chvíľu utiecť z rušnej každodennosti.

Na prvý pohľad vyzerala opustene, ale teraz je v okolí terasa na posedenie, hoci aj pri hviezdach, a záplava kríkov. Ošarpaná fasáda bola zrekonštruovaná rovnako ako strecha. Ale to pravé orechové nájdete vo vnútri. Pôvodný príbytok domácich zvierat a sklad sena sa zmenil na luxusné bývanie za čo vďačí najmä tlmeným farbám a prírodným materiálom. Rustikálny dizajn je tu zvládnutý s vkusom.

Pri rekonštrukcii zachovali pôvodné drevo, kamenné steny a klenuté stropy. Najvýraznejšou miestnosťou je spálňa, ktorá je odetá do bielej a sivej farby a pýši sa veľkou posteľou. Sprcha je hneď poruke, a hoci je toto miesto veľmi staré, je tu zavedená elektrina i kanalizácia. Kuchyňa je otvorená a voľne prechádza do obývacej izby. V kuchyni je aj umývačka riadu, elektrická rúra a práčka. Moderné spotrebiče si však vôbec nevšimnete. Na poschodí je relaxačná miestnosť s výhľadom na okolie.

Exteriér a interiér prepája malá terasa. Jedálenský stôl je obklopený terakotovými kvetináčmi s mätou, levanduľou a pažítkou, ktoré tvoria voňavú kulisu. Poetických zákutí je tu ešte viac – viete si predstaviť výlet do neďalekého lesa, do kúpeľného mesta, alebo piknik na brehu jazera? My veru áno!

Kamenná chalúpka v rustikálnom štýle


Ilustračná foto a zdroj / Kamenná chalúpka v rustikálnom štýle: uniquehomestays.com

ZDIEĽAJ NA: