Nevkusné second-hand oblečenie mení na elegantné šaty, lebo móda môže byť ekologickejšia, etickejšia a oveľa lacnejšia!

Jillian Owens, spisovateľka a dizajnérka z Kolumbie, sa rozhodla vniesť do súčasnej módy nový rozmer. Musela čeliť finančným ťažkostiam a starosti jej robili takisto rýchlo meniace sa módne trendy. Mladá Jillian to vyriešila veľmi jednoducho! Napochodovala do second-handu. Tam si nakúpila lacné, na prvý pohľad nevkusné kúsky, s čím si doma ľahko poradila. Premenila ich na vkusné, elegantné a trendy oblečenie. Návrhárka chce svojimi originálnymi a kreatívnymi módnymi kúskami ukázať, že móda môže byť ekologickejšia, etickejšia a oveľa lacnejšia.

Pred pár rokmi som si povedala, že sa pokúsim zmeniť spôsob, akým dnešný svet nazerá na módu,“ píše Owensová na svojom blogu. „Trápi ma, aký bude mať vplyv na našu planétu fakt, že si dnes ľudia kupujú oblečenie na jedno použitie. Alebo akonáhle vyjde z módy, potom ho zahodia.“ Geniálna inšpirácia pre ľudí, ktorí ako tak vedia pracovať so šijacím strojom, potrpia si na originálny outfit a chcú ušetriť kopec peňazí.

Second-hand oblečenie mení na vkusné šatyStránky autorky a foto Jillian Owens / Oblečenie zo second-handu © refashionista | Facebook 

Zdroj: boredpanda

ZDIEĽAJ NA: