Jednoduchý trik, ako vylepšiť vzhľad a bezpečnosť vozidla bez straty peňazí

Mnohí z nás si svoj život bez motorového vozidla už nevedia predstaviť. Vplyvom rôznych faktorov a častého používania sa však môže jeho stav a bezpečnosť zhoršiť. Kúpa nového modelu je nepredstaviteľná, preto nemáme inú možnosť, ako hľadať riešenia, ktoré nás neoberajú o veľa času ani peňazí.

A jedno takéto riešenie vám ponúkame aj my.

Vyskúšajte LED osvetlenie

Moderné LED osvetlenie sa dnes využíva takmer všade a vo všetkých oblastiach. A niet sa čomu čudovať, pretože LED svetlá alebo diódy sú inovatívne a zároveň vhodné na každodenné použitie – LED technológia je jednoducho fascinujúca a úsporná!

A prejavilo sa to aj na automobiloch. Červené LED diódy sa používajú vo vysoko umiestnených brzdových svetlách a v oblasti koncových a brzdových svetiel od roku 1992. Dnes sa používajú ako svetelné zdroje v zadnej časti vozidla ako spoľahlivé LED parkovačky, no čoraz častejšie aj v prednej časti vozidla pre signalizačné funkcie.

Tento trend sa v nasledujúcich rokoch výrazne zvýšil. Pretože osvetlenie auta je dnes dôležitým dizajnovým aj bezpečnostným prvkom.

Šetrí váš čas aj peniaze

Medzinárodná preprava musí byť organizovaná aj bezpečná. V mnohých európskych krajinách preto musia všetky autá počas dňa jazdiť so zapnutými svetlami. To automaticky zvyšuje náklady na potrebu osvetlenia a čas na jeho častejšiu výmenu. S LED osvetlením je však možné vplyv týchto faktorov eliminovať na minimum.

Dnes už nielen kvalitné osvetlene ŠPZ, ale aj prednej časti vozidla môžete na dlhú dobu zabezpečiť univerzálnymi LED svetlami. Rýchly vývoj výkonu LED teraz umožňuje použitie aj pre stretávacie a diaľkové svetlá.

Farba svetla bielej LED s farebnou teplotou cca 5 500 Kelvinov sa oveľa viac približuje dennému svetlu (cca 6 000 Kelvinov) ako xenónové svetlo s cca 4 000 Kelvinmi. Je to v súlade so zvykmi ľudí pri pozeraní. Vodič sa tak rýchlo neunaví a jazdí uvoľnenejšie.

Okrem toho biele LED diódy zaujmú aj rýchlou dobou odozvy a jedným svetelným zdrojom pokryjete dve funkcie (napr. pozičné a denné svietenie). LED osvetlenie urobí z vášho štvorkolesového tátoša šviháka, takže okrem úspory a bezpečnosti vám LED osvetlenie auto aj vizuálne skrášli. Tak to s ním vyskúšajte.

Zdroj obrázka: ParabolStudio/Shutterstock.com

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov