Jednoduchý recept na zlaté rybky: domáce krekry a vykrajovátka

S týmto receptom, už nikdy nebudete musieť kupovať krekry z obchodu. Upečte si ich sami, s dobrým pocitom, že viete, čo je v nich, čo dávate svojim deťom, určite to bude aj pre nich zábava v asistovaní pri ich vykrajovaní Vami vlastnoručne vyrobenými vykrajovátkami. Sú vhodné aj na rôzne večierky, kde Vás určite neminie otázka: „Hmm, vynikajúce krekry! Kde si ich kupovala?“

Vlastné vykrajovátka z plechovky: Ak nemáte kúpené vykrajovátka, nelámte si s tým hlavu a vyrobte si ich. Je to jednoduché! Potrebujeme k tomu len plechovku od nápoja, nožnice a lepiacu pásku. Z cesta si tak môžete vykrajovať, čo sa Vám len zapáči. Postup ako na to určite zvládnete, stačí ak si z plechovky nastriháte prúžky, ktoré ľahko ohnete do požadovaného tvaru. Konce potom zlepíte páskou.

Ingrediencie na krekrové cesto:

  • 230 g strúhaného čedaru,
  • 60 g masla nakrájaného na kocky,
  • 125 g hladkej múky,
  • 3/4 lyžičky soli,
  • 2 lyžice studenej vody.

Postup na domáce krekry

  1. V kuchynskom robote najprv premieste všetky prísady okrem vody. Keď zmes začne pripomínať hrubý piesok, pridáte vodu a opäť premiešate.
  2. Cesto potom zabalíte do potravinovej fólie a dáte na 20 minút vychladiť do chladničky.
  3. Vychladené cesto rozvaľkáte a spoločne s deťmi z neho vykrojíte požadované tvary. Môžete vytvoriť mnoho rôznych tvarov. Špáradlom môžete dotvoriť oči a úsmevy. Vykrojené tvary poukladáte na plech vyložený papierom na pečenie.
  4. Krekry pečieme pri 180 °C asi 15 minút do chrumkava.

Recept na zlaté rybky domáce krekry a vykrajovátka 1Zdroj / Recept na zlaté rybky | Domáce krekry a vykrajovátka: tastykitchen.com

ZDIEĽAJ NA: