Jar v záhrade: Kedy využijete kvalitnú agrotextíliu?

Jar prebúdza k životu nielen prírodu, ale aj naše kreatívne nápady – cítime sa energickí, vitálni a všetku tú radosť by sme najradšej investovali ďalej. Kde inde, ak nie do starostlivosti o vlastný dom a záhradu. Jar pritom odkrýva všetky „hriechy“ zimy a naše bežné neresti pred štartom na ďalšiu záhradnú sezónu. Dnes svoje širšie uplatnenie prezrádza vyhľadávaná agrotextília!

Jarné mulčovanie pomocou tkanej agrotextílie

Pre potreby mulčovania nás v záhradníctve oboznamujú skôr so sortimentom netkaných textílií. Uplatňujú sa bežne na záhonoch pod mulčovacou kôrou. Tieto agrotextílie sa stávajú akousi bariérou medzi výsadbou a prerastajúcou burinou. Navyše vlastnej výsadbe umožňujú rýchlejšie rásť a prosperovať z prirodzených zásob.

Taktiež v čase jarnej a letnej sezóny nemožno dopustiť nadmerné vysychanie. Tak agrotextília funguje ďalej na udržiavanie optimálnej vlhkosti. Sortiment sa však natoľko vylepšil, že dnes medzi obľúbenými mulčovacími textíliami nachádzame aj tkané agrotextílie pre zaťažované miesta poveternostnými vplyvmi a UV žiarením. Na týchto exponovaných častiach záhrady využívame práve tkané modely s vysokou pevnosťou. Z praktických dôvodov nachádzame tkanú agrotextíliu dostupnú vo viacerých hmotnostiach. Vyššia sa odporúča vo vyťažených častiach záhrady strojmi a mechanizmami.

Zakrývacie plachty ako ochrana pre „klenoty“ našej záhrady

S každou novou sezónou sa spájajú ďalšie investície do poľnohospodárskej techniky, na zveľadenie vodných plôch a na výstavbu ako obytných, tak aj skladových priestorov. Prácu si však dokážeme naplánovať, ale počasie si nekúpime. Preto na ochranu proti poveternostným vplyvom využívame zakrývacie nepremokavé plachty z polyetylénu na prekrytie rôznych objektov. O ich kvalitách svedčí pevná, vodotesná výstuž s dodatočnými okami na priviazanie. Okrem zakrývacej, plní funkciu deliacich stien v dielňach a skladoch.

Zdroj obrázku: Beekeepx / Shutterstock.com

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov