Táto fotografka vás naučí 10 trikov, ako vytvoriť úžasné fotografie z obyčajných predmetov

Fotografka Izabella Bedő, ktorá pracuje pod pseudonymom Izabrella, je známa najmä zo sociálnych sietí. Nepoužíva extrémne drahé fotoaparáty a nestrieda ani desať objektívov. Pracuje so staršou zrkadlovkou Nikon D3000, objektívom 18-55 mm a svoje fotografie chce od ostatných odlíšiť skôr kreatívnym prístupom ako drahou technikou. V nasledujúcich desiatich radách sa názorne delí o dobré tipy, ako zaujímavo odfotiť aj tak obyčajný predmet ako je šiška zo stromu.

1. Vyskúšajte inú perspektívu

Nefoťte objekt ako všetci ostatní. Skúste inú perspektívu – zhora, zdola, zvnútra objektu… Jednoducho vyskúšajte niečo, čo tu ešte nebolo.

2. Ozdobte to trochu

Stačí použiť trochu svetielok alebo flitrov a hneď vytvoríte slávnostnejšiu atmosféru. Skvelo fungujú aj balóny a konfety. Z nudného objektu sa stane stredobod pozornosti.

3. Bokeh

Rozmazané svetielka v pozadí vášho predmetu pôsobia útulne a tvoria krásnu atmosféru – a nezáleží pri tom či ide o farebné alebo biele svetielka.

4. Návrat k prírode

V tomto príklade je aj samotný objekt súčasťou prírody, no bez ohľadu na to, každej fotografii dobre padne kúsok života. Môžu to byť kvety, plody, listy, stromy, tráva… Čokoľvek čo zoženiete.

5. Zábery z blízka

Choďte bližšie, nájdite zaujímavú štruktúru, vzor, detail… Objektív na fotografovanie detailov je plus, ale ide to i bez neho.

6. Vezmite si ho!

Vezmite si objekt do ruky alebo ho dajte do ruky svojej modelke či modelovi. Takto nadobudne oveľa živšiu atmosféru.

7. Vyskúšajte neobvyklý kontext

Položte objekt na miesto, kam vôbec nepatrí. Urobte niečo nezvyčajné. Niečo šokujúce.

8. Zrkadielko, zrkadielko…

Vďaka zrkadlu sa môžete vyhrať s odrazmi i perspektívou. Fotografia bude omnoho zaujímavejšia.

9. Stavte na minimalizmus

Jednoduché pozadie z farebných papierov vytvorí modernú minimalistickú kompozíciu.

10. Vložte ho do pohára s vodou

Voda vytvorí úžasné efekty. Môžete vyskúšať rôzne perspektívy a uhly pohľadu. Skúste aj rôzne poháre a rozličné druhy svetla. Výsledok hovorí sám za seba.

Zdroj / 10 tipov ako fotografovať každodenne používané objekty: boredpanda

ZDIEĽAJ NA: