Drevo od podlahy až po strop, zemité farby a prírodné motívy. Tento vidiecký interiér v rustikálnom štýle má čím očariť!

Počuli ste už o magickom mieste – Mountain Village? Možno ste mali toľko šťastia, že ste sa toto miesto už osobne navštívili. Je úplne jedinečné, so svojimi drevenými domami a pohostinnými obyvateľmi nás vábi, aby sme tam strávili dovolenku – a to pokojne aj v zimnom období. Drevo dominuje aj v interiéroch, čo dokonale odráža charakter horských chát. Napriek chladnejšiemu počasiu je vo vnútri vždy útulné teplo a nesmie chýbať ani krb. Pohodlné sedačky v neutrálnych farbách vytvárajú romantický tichý kút ideálny na odpočinok. Taktiež tu nachádzame pôvodné drevené stoličky s vyrezávanými postavičkami, o ktorých sa traduje, že pochádzajú z lesa. Nevyhovujú síce každému vkusu, ale musíte uznať, že do tejto domácnosti krásne zapadli. Vyrezávané zdobenie nachádzame aj na trámoch.

Drevo od podlahy až po strop môže pôsobiť trochu monotónne a nudne, ale keď sa lepšie prizriete, v každom rohu sa niečo deje. Originálna výzdoba, funkčný nábytok a nezvyčajné solitéry tvoria z tohto miesta harmonický domov. Interiér je veľmi priestranný a komfortne vybavený.

Je až neuveriteľné, že celý dom, od základov až po strechu, je vyrobený z dreva! Tento prírodný materiál navodzuje krásnu atmosféru v každom interiéri, najmä v podobe podlahy a nosných trámov. Viditeľné hrče a iné nedokonalosti zdobia aj drevené schodisko vedúce do podkrovia a dotvárajú kúzlo obývačky. Ako stolíky na kávu a podobné drobnosti boli použité pne, takže celkový dojem je veľmi konzistentný. Nechýba však ani umenie na stenách.

Jedáleň na vás urobí dojem hneď pri vstupe. Aj tu je interiér naplnený drevom a od nábytku je ťažké odtrhnúť zrak. Elegantný vyrezávaný stôl dopĺňajú kožou čalúnené stoličky a lavica. Nechýbajú ani dekoratívne parohy a záclony v neutrálnych farbách, ktoré túto časť domu zjemňujú a zútulňujú. V jedálni je aj krb, ktorý sám o sebe vytvára príjemnú atmosféru. Izbové kvety sú už iba povestnou čerešničkou na torte.

Ak vás prechádza po dome unavila, je čas vybrať sa do spálne. Nachádza sa v podkroví, ako sa na typickú horskú chatu patrí. Útulnosť zabezpečuje veľká posteľ umiestnená hneď pod oknom, na najjasnejšom mieste v izbe. Malý stolík z prírodného kmeňa je zaujímavým a praktickým kusom nábytku zároveň. Lampa s elegantným stojanom v tvare parohov dokonale dopĺňa celkový nádych horskej romantiky a vzorovaná posteľná bielizeň ho ešte viac podčiarkuje.

Druhá spálňa má úzku manželskú posteľ a rozkladaciu pohovku. Neobvyklý strop na seba púta pozornosť, zvyšok izby sa nesie skôr v tlmených farbách. Nábytok, posteľná bielizeň aj dekorácie sú subtílne a nerušivé. V tejto izbe má hlavná lampa základňu zdobenú vetvičkami.

Možno by ste nečakali, že aj v kúpeľni majitelia volili drevené obklady, podlahu i strop. Vlhkosti tu musí odolávať aj drevom obložená vaňa a drevené umývadlo. Moderný šmrnc miestnosti dodávajú výrazné čierne doplnky. V druhej kúpeľni je dominantou kamenné umývadlo a strieborné doplnky, ktoré celú miestnosť pekne dokresľujú.

Zdroj / Interiér v rustikálnom štýle: lovingit

ZDIEĽAJ NA: