11 kreatívnych projektov inšpirovaných materinskou láskou

Materinská láska je pravá vtedy, ak je bezpodmienečná. Samotné materstvo je kreatívnym procesom, kedy doslova pod rukami matky vzniká nová osobnosť. Deti a dospelí sa navzájom inšpirujú a tvoria tak veci, ktoré by bez tohto vzťahu nikdy nevznikli.

1. Výtvarné dielka Ruth Oostermanovej a jej trojročnej dcérky Eve

Táto nezvyčajná autorská dvojica spolu tvorí veselé farebné obrazy, v ktorých je prepojená hravosť a energia dieťaťa s puntičkárskymi detailmi skúsenej dospelej umelkyne. Eve najskôr maľuje perom, fixami a farbami abstraktné obrazy a jej mamka ich dotvára do tvaru zvierat, krajín alebo portrétov.

Viac na stránkach: Website | Blog | Etsy

2. Rodinné portréty Lisy Hollowayovej

Lisa je fotografka – samouk a zároveň mama desiatich krásnych detí, ktoré fotografuje v rozprávkovo krásnom prostredí. Zvýrazňuje tak osobité črty každého dieťaťa. V jej prípade ide skutočne o harmóniu medzi starostlivosťou o potomkov a napĺňaním vlastných snov a poslania. Každý člen rodiny má iné silné stránky, talenty, záujmy a úplne jedinečnú osobnosť, preto sa nikdy nenudia a nápady nie je núdza.

Viac na stránkach: Website | Facebook | Instagram

3. Upsee Debby Elnatanovej

Debbiným snom bolo, aby jej syn Rotem spoznal svet z perspektívy chodiaceho človeka, napriek svojmu ochoreniu, ktoré ovplyvňuje motorické schopnosti. Upsee je pomôcka, ktorú si „oblečie“ dospelá osoba, popruhmi k sebe pripevní dieťa a obujú si spoločné sandále. Život detí s vrodenými poruchami sa vďaka tejto milujúcej mame zmenil k lepšiemu.

Viac na stránke: Website

4. Food art Samanthy Lee

Táto mama z Malajzie je dôkazom toho, že kreativitu môžeme nájsť kdekoľvek, aj na vlastnom tanieri. Po narodení jej najmladšej dcérky začala vytvárať výtvarné kreácie z jedla – vykrajovala rozličné tvary z chleba, ovocia a zeleniny a aranžuje ich do jedinečných kompozícií zobrazujúcich Disney postavičky či Harryho Pottera. Nečudo, že jej deti sa na každé jedlo tešia.

Viac na stránke: Instagram

5. Konceptuálne fotografie Carry Sykesovej

Fotografka, grafická dizajnérka a umelkyňa zo Severnej Karolíny vytvorila sériu fotografii zobrazujúcu dynamiku medzi ňou a jej mamou. Inšpiroval ju k tomu jej strýko, ktorý si ich stále doberal, že vyzerajú a obliekajú sa takmer rovnako. Fotografie sú vtipné, nápadité a zároveň zobrazujú silné puto medzi matkou a dcérou.

Viac na stránkach: Website | Instagram

6. Fotografie zachytávajúce vzťah detí a zvierat

Elena Shumilová tvorí rozkošné kompozície zobrazujúce vzťah jej synov a rozličných zvierat na rodinnej farme – psov, králikov či mačiek. Rozprávková atmosféra a krásna príroda spoločne prispievajú k vyjadreniu lásky a priateľstva.

Viac na stránkach: Flickr | Facebook | Instagram | 500px

7. Maľby na servítkach Niny Levy

Sochárka Nina si priala ozvláštniť desiatu svojho syna a ako prvé jej napadlo pomaľovať servítky, ktoré mu k nej pribaľovala. Začala v roku 2006 a do dnešného dňa pomaľovala viac ako dvetisíc kusov. Pri tvorbe využíva vodové farby a často ponocuje, aby vymyslela nový dizajn.

Viac na stránke: Instagram

8. Lugs

Sarah Ivermeeová dobre pozná problémy rodiča dieťaťa s kochleárnym implantátom. Jej syn bol diagnostikovaný niekoľko mesiacov po narodení. Prehliadaným problémom je však to, ako sa takéto deti cítia, keď ony jediné v miestnosti majú načúvacie zariadenie. Sarah vymyslela riešenie a teraz jej firma produkuje dekorácie kochleárnych implantátov, ktoré vyrábajú na mieru každému dieťaťu a tie namiesto hanby cítia hrdosť a chuť ukázať svojich akčných hrdinov, ktorí im pomáhajú zachytiť zvuky.

Viac na stránke: Website

9. Fotografický projekt „Chlapec a jeho mačky“

Mama Beth Mancusová dokazuje, že mačky sú skvelými spoločníkmi detí. Zachytáva roztomilé chvíle – momentky i pózy – medzi jej troma synmi a dvomi mačkami. Tie robia deťom spoločnosť pri hrách, pri skúmaní vonkajšieho sveta, či pri čítaní kníh.

Viac na stránke: Website

10. Hrdinka Alice

Dievčatko Alice Lewisová spolu s jej mamou Kelly využívajú kostýmy, styling a rozličné rekvizity, a tak ju premieňajú na rozličné historické a filmové postavy, ako napríklad Jana z Arku alebo Wonder Woman. Tento projekt má pomôcť Alice preskúmať, kto vlastne je a prekopať jej identitu po šiestich rokoch zneužívania, odmietania a striedania pestúnskych domovov.

Viac na stránkach: Alice Lewis‘ website | Kelly Lewis‘ website

11. Fotoséria „Keby som vtedy poznala moju mamu“

Danielle Delphová využila staré fotografie svojej mamy a pomocou grafického programu do nich vložila seba samu. Takto upravené fotografie zobrazujú vzťah, ktorí tieto dve ženy mohli mať, ak by vyrastali v rovnakom čase. Fotografie sú citlivo prepracované a ak človek nevie, že sú upravované, nikdy by to sám neodhadol. Veď posúďte sami.

Viac na stránkach: Website | Tumblr

Zdroj / 11 kreatívnych projektov inšpirovaných materinskou láskou: mymodernmet

ZDIEĽAJ NA: