Umelec vo svojich ilustráciách pútavo poukazuje na najväčšie problémy ľudstva v 21. storočí

Občas sa pri pohľade na správy z celého sveta, alebo po obzvlášť zlom dni, čudujeme, v akej dobe to žijeme. Niečo akoby nebolo v poriadku. Tak to vníma aj nemecký umelec Steffen Kraft, ktorý je v online svete známy pod pseudonymom Iconeo. Jeho ilustrácie trefne komentujú spoločenské dianie a so štipkou irónie ukazujú prstom na to, akí vieme byť pokryteckí.

V jeho tvorbe ho inšpirujú každodenné maličkosti, ktoré pokladá za ikony – pretože ich pozná každý z nás. Patrí sem napríklad ceruza, šálka kávy či dokonca toaletný papier. Tieto predmety potom zobrazuje v nezvyčajných situáciách. Niekedy výsledok dáva zmysel, inokedy je to len jeho pokus niečo vytvoriť. Druhým zdrojom inšpirácie sú veľké fenomény, ktoré sa týkajú každého z nás. Klimatická zmena, nezvládateľná situácia s plastovými odpadmi alebo správanie ľudí ovplyvnených novými technológiami. Jeho cieľom je ponúknuť ľuďom jednoduché myšlienky, nad ktorými sa môžu zamyslieť a diskutovať o nich s priateľmi alebo hoci s kolegami v práci.

Po štúdiu založil reklamnú agentúru a strávil v nej osem rokov. Nepokladal sa za umelca, ale napokon mu práca s klientmi neprinášala dostatočné naplnenie. Občas stále tvorí logá, plagáty alebo grafický dizajn, ale jeho štýl je viac ovplyvnený jeho umením a nie reklamami a trendmi. Posun od konzumu k zmysluplnejšej tvorbe mu priniesol väčší pokoj v duši.

View this post on Instagram

80% of plastic in our oceans is from land sources. For example: 😳Litter dropped on the street doesn‘t stay there. Rainwater and wind carries plastic waste into streams and rivers. 😳 Plastic you put in the bin ends up in landfill. When rubbish is being transported to landfill, plastic is often blown away because it‘s so lightweight. From there, it can eventually clutter around drains and enter rivers and the sea this way. 😳 Many of the products we use daily are flushed down toilets, including wet wipes, cotton buds and sanitary products. Microfibres are even released into waterways when we wash our clothes in the washing machine. They are too small to be filtered out by waste water plants. (source: www.wwf.org.uk) #iconeo #plasticpollution #endplasticpollution #plasticfree #plasticocean #noplastic #zerowaste #seabird #cleanoceans #oceancleanup #recycling #sustainable #sustainability #ecofriendly #ecodesign #ecofashion #singleuseplastic #stopsucking #illustrationart #oceanart #adobeillustrator #illustrationartist #illustration #contemporaryart #creativeart #wwf

A post shared by Steffen Kraft aka ICONEO (@iconeo) on

Ilustračný obrázok © iconeo + etsy

Zdroj / Najväčšie problémy súčasnej doby: boredpanda

ZDIEĽAJ NA: