Vyrábajú originálne lampy, v ktorých je spojená neopakovateľná krása surového dreva a dokonalé línie akrylátu

Dizajnérka Sarah Webb a umelec Daniel Harder obľubujú prepájanie funkčnosti a tvaru pri tvorbe originálnych stojanov na lampy. Spoločne stoja za značkou Iluka London, ktorá spája lásku k prirodzene tvarovanému drevu a akrylátu (umelej živice) vo všetkých tvaroch a farbách.

Ich vášňou sú teda moderné lampy so stojanom z priesvitného akrylátu spojeného so surovým drevom. Iluka znamená v aborigínskom jazyku „blízko mora“ a odkazuje na miesto, kde Harder vyrastal – na okraji Austrálie. V týchto miestach sa vraj nachádza i „najkrajšie drevo na svete“, tak to aspoň tvrdia tvorcovia lámp. Ich dielka skutočne pripomínajú morské dno s masami vody na povrchu.

Každý kus je neopakovateľný originál a pri ich výrobe dbajú aj na tie najmenšie detaily. Po vyrobení ich ručne leštia, aby pôsobili ako sklo. Musia taktiež dávať pozor na to, aby sa materiály navzájom prepojili do jediného celku. Dopĺňajú ich o jednoduché krémové alebo biele tienidlo, pretože vynikať má práve výnimočný stojan. Brali by ste takúto lampu do svojej obývačky?

Stojany na lampy z dreva a akrylátu

Proces výroby lámp

Foto © ilukalondon | Facebook | Instagram

Zdroj / Originálne stojany na lampy z dreva a akrylátu: mymodernmet

ZDIEĽAJ NA: