Talentovaný umelec umiestnil ikonické postavy z malieb a svetoznámych maliarov do súčasného sveta

Reimagining – v súčasnosti veľmi populárny fenomén, kedy sa pozeráme na staršie ikonické postavy alebo osoby sviežim a novým spôsobom. Dnes sa spoločne pozrieme na tvorbu Tiaga, portugalského umelca pracujúceho pod značkou UntitledSave, ktorý premieňa ikony histórie umenia na hipsterov.

„Influenceri“ minulosti, napríklad Dalí alebo Picasso, si svoj vplyv získali vďaka talentu a práci, ale aj vďaka svojmu vystupovaniu a charizme. Môžeme sa k tomu ešte niekedy vrátiť? Medzičasom sa aspoň pozrime na tieto „legendy“ ako by pôsobili v súčasnosti. Na prvý pohľad vyzerajú cool!

Tiago je industriálny a produktový dizajnér. Nedávno sa ocitol medzi dvoma projektmi a voľný čas využil na to, aby sa zdokonalil vo Photoshope a výsledky voľnej tvorbe zdieľal na svoje webovej stránke. Žije v Porte, v Portugalsku, preto jej inšpirácia pramení z tohto mesta a jeho okolia. Kvalitu preferuje pred kvantitou, to je dôvod prečo pracuje iba s niekoľkými umelcami a dielami. Vyberal si takých, ktorí sú mu blízki. Najskôr sa mu páčil surrealizmus, teraz inklinuje skôr ku klasickej maľbe. Do 21. storočia plánuje preniesť ešte viac ikon. Môžete ho podporiť na miPic stránke, kde sa dajú kúpiť printy, obaly na smartfóny, obliečky na vankúše a iné produkty s jeho dielkami.

Ikonické postavy z malieb v súčasnosti

Frida Kahlo

Salvador Dalí

Mona Lisa

Dievča s perlovou náušnicou a Van Gogh

Frida Kahlo a Pablo Picasso

Vincent Van Gogh

Marilyn Monroe

David

Andy Warhol

Stránky autora © Instagram | mipic.co

Zdroj/ Ako by ikonické maľby a maliari vyzerali v súčasnosti: boredpanda

ZDIEĽAJ NA: