Ako vyzeral a čo ponúkal IKEA katalóg v roku 1973

V dnešnej dobe sme už priam zvyknutí na množstvo reklamných brožúr, katalógov a letákov, ktoré sa pravidelne objavujú v našich schránkach a predstavujú nám najnovší sortiment na trhu. Nebolo tomu tak vždy a kvalitný katalóg bol kedysi reklamným ťahom iba tých najväčších značiek. Inak tomu nebolo ani u švédskeho nábytkového giganta. IKEA svoj prvý katalóg publikovala už v roku 1951. Značka, ktorú určite nemusíme predstavovať je jedným z najznámejších a najväčších výrobcov nábytku vo svete a jej terajší marketing je určite na vyššom leveli ako v minulosti.

v roku 2010 však boli katalógy IKEA populárnejšie než Biblia. Vytlačilo sa ich neuveriteľných 197 miliónov kusov a to už hovorí samo za seba. Vráťme sa však ešte trochu do minulosti a pozrime sa na IKEA katalóg z roku 1973! Tento skvost obsahuje skutočne štýlové retro kúsky, za ktoré by sme sa v obývačke nehanbili ani teraz.

Pozrite sa na modernú rozkladaciu pohovku, ktorá zmení svoj tvar podľa potreby! Výrobca vždy prichádzal s inovatívnymi a nápaditými riešeniami, a tak už v týchto rokoch ponúkal unikátne ergonomické kreslá, stoličky, skrine či svietidlá. Dokonalý dizajn a funkčnosť každého kúska nábytku sú faktormi, ktoré IKEA prináša svojim zákazníkom už desaťročia a práve vďaka tomu, stále narastá na popularite. Prezrite si však módne kúsky z čias, keď pomaranče boli len pod pultom a o tomto nábytku mohli naši rodičia iba snívať. My by sme si niektoré z nich kúpili aj teraz. A čo vy? Páči sa vám viac IKEA vtedy alebo teraz?


Fotografie / Ako vyzeral IKEA katalóg v roku 1973 © retronu

ZDIEĽAJ NA: