Ideálne riešenie, ako zatieniť atypické okná?

Bývate v starom dome s krídlovými oknami alebo v pôvodnej stavbe s oválnymi, lomenými alebo trojuholníkovými oknami, ktoré potrebujú ochranu pred slnkom? Okrem klasických, chcete zatieniť aj strešné okná?

Máme pre vás niekoľko riešení, ako vaše atypické okná zatieniť.

Rolety pre strešné okná

Hľadáte najlepšiu ochranu pred slnkom pre strechu terasy alebo strešné okno? Máme pre vás univerzálne riešenie. Dokonca aj asymetrické zasklenie v oblasti strechy môže byť geniálne vybavené špeciálnymi roletami pre strešné okná.

Ak sa chcete chrániť pred nepopulárnymi zvedavými pohľadmi, horúčavou či oslepujúcimi lúčmi slnka, potom je pre vás špecialista na tienenie strešných okien od spoločnosti Fakro alebo Velux tým pravým riešením.

Jednoducho sa s pomocou šikovného aku náradia inštalujú, používajú a udržiavajú v čistote. Môžete si vybrať intenzitu tienenia a rovnako aj špeciálne farebné prevedenie rolety, ktoré sa dokonale hodí do vášho interiéru.

Vyskúšajte to s výhodami markízy

Pokiaľ ide o ochranu pred slnkom, máte na výber veľké množstvo rôznych možností, ktoré sa líšia nielen cenou nákupu a v prípade potreby aj montážou. Moderné a pritom na ovládanie pohodlné markízy sú toho veľmi dobrým príkladom.

Ponúkajú ochranu veľkých plôch

Ak máte len malý balkón s rozlohou 4-6 m², stačí jeden alebo dva slnečníky, ktoré vám poskytnú tieň. Markízy sú naopak vždy najlepšou voľbou, ak máte väčšie alebo veľké plochy – napr.  na terase, v záhrade alebo zimnej záhrade – budú priestor v prípade potreby flexibilne tieniť. Pretože v závislosti od výrobcu sú markízy k dispozícii aj so šírkou 7 metrov a viac a dĺžkami 5 a viac metrov – sú výrazne väčšie ako bežné slnečné clony.

Nezaberú takmer žiadne miesto

Veľkosť vysunutej markízy hovorí len málo o potrebnom priestore pri jej stiahnutí. Sklápacie ramená na oboch stranách markízy sú pre úsporu miesta zložené do seba a celá látka markízy je pevne zrolovaná.

S kazetovou markízou celá konštrukcia zmizne v úzkej uzavretej kazete, ktorú je možné pripevniť na stenu, strop alebo na krokvy nad hlavou. To však nie sú všetky výhody. Markízy ponúkajú nielen ochranu pred slnkom

Existuje veľké množstvo rôznych poťahov na markízy, ktoré sa líšia nielen svojim vzhľadom. O tom, koľko UV žiarenia sa dostane k ľuďom sediacim pod predĺženou látkou, rozhoduje skôr materiál a spracovanie. Ak ide o nepremokavú látku, ste chránení aj pred dažďom. Okrem toho sú vám k dispozícii tkaniny, ktoré sú obzvlášť nehorľavé, a preto sú vhodné na použitie vo verejných priestoroch, ako sú plochy obchodu alebo pivnej záhrady.

Ak teda chcete zatieniť svoje atypické okná, strešné rolety alebo markízy sú ideálne a jednoduché riešenie.

Zdroj obrázka: brizmaker/Shutterstock.com

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov