Ide sa stanovať!

Poznáte to z rôznych filmov. Partia sa rozhodne kempovať, pobalí si veci, a začne sa dobrodružstvo. Neskôr záleží od žánru filmu, čo sa tam začne diať. Podstatné je vedieť, čo všetko si so sebou vzali na kempovanie a čo treba aj vám. Či už je to množstvo špekačiek a marshmallows alebo len chlieb s paštétou. Podstatná je dobrá nálada. Prinášame vám tak zoznam vecí, ktoré nesmú na žiadnej správnej stanovačke chýbať.

Zdroj obrázku: Freepik

Stanovačka bez stanu?

To sa nesmie stať. Jedine, že by ste so sebou priniesli aj karavan či obytný vozík. Ten správny stan by ste mali vybrať podľa toho, koľko osôb tam bude. Tie modernejšie ponúkajú aj viaceré miestnosti. Na výber máte z piatich druhov rôznych stanov a to: rodinný, expedičný, turistický, plážový a samorozkladací. Každý má svoje pro a proti. Či už je to nižšia hmotnosť, väčšie súkromie, ľahké rozloženie a podobne. Do náročného počasia radšej zvoľte expedičný.

Výbava prežitia

Nikdy neviete, čo sa môže stať, a ako sa s tým budete musieť vysporiadať. V tom je krása stanovania. Budete sa na musieť aj patrične pripraviť. Chýbať vám tak rozhodne nesmie baterka. Ale ozajstná baterka, nespoliehajte sa na tú, ktorú má váš telefón. Čo ak si budete musieť privolať pomoc, ale baterka vám telefón úplne vybije? Nechajte si telefón do zásoby a investujte radšej do kvalitnej baterky. Kľudne nech je aj vodotesná, nikdy neviete, čo sa stane.

Švajčiarsko vo vrecku

Najvýznamnejším pomocníkom do prírody je švajčiarsky nožík. Využijú ho hubári, rybári, dobrodruhovia, ale aj hladné žalúdky. Vďaka jeho bohatému vybaveniu ho uplatníte všade. Aj doma, keď potrebujete otvoriť tuniaka alebo korkové víno. Pílka, nôž, otvárač na pivo a konzervy, nožnice a iné. To všetko nájdete vo výbave kvalitného švajčiarskeho nožíka. Potrebujete si súrne vybrať kliešťa alebo pilníkovať necht? Tomu sa hovorí všetko v jednom.

O zábavu sa treba postarať tiež

Či už idete s kamarátmi na nočnú stanovačku alebo s rodinou na pláž, potrebujete mať aj zábavu. O tú sa postarajú rôzne spoločenské hry alebo šport. Karty alebo futbalová lopta by vám tak v batohu chýbať nemali. Zápalky sú rovnako dôležité. Či už na vytvorenie ohňa alebo tvorbu pochodní. Poprípade si môžete so sebou zbaliť elektrickú dvojplatničku.

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov