Hyperrealistické olejomaľby zobrazujú náš nedostatok anonymity

Čiernobiele portréty arménskeho umelca Tigran Tsitoghdzyana dokážu v človeku vyvolať množstvo emócii. V jeho obraze Zrkadlo vytvoril fotorealistické obrazy v nadživotnej veľkosti, ktoré sa vymykajú prirodzenému svetu. Na maľbách vidíme človeka, ktorého sa snažia zakryť ruky, no jeho tvár sa aj tak vynorí na svetlo sveta. Ruky a tváre na obrazoch sa dokonale dopĺňajú v ohromujúcej rovnováhe.

Tsitoghdzyanova vášeň pre umenie začala už v útlom veku 4 rokov, kedy s radosťou maľoval s akvarelovými farbami. Po tom, čo prešiel na olejové maľby sa jeho život navždy zmenil. Objavil ho totižto umelecký kritik Henrik Iguitian. Už vo veku 10 rokov zažil svoju prvú výstavu v rodnom meste Jerevane, ktorá pokračovala do krajín ako Španielsko, Rusko, Japonsko a USA.

V súčasnosti sa Tsitoghdzyanove práce zameriavajú na myšlienky, že svet kde žijeme zažíva „technologickú renesanciu“. Podľa neho sme bombardovaní informáciami z internetu a sociálnych médií. Cez jeho obrazy núti divákov na chvíľu zastaviť a prežiť kombináciu starého sveta s nápadmi z toho nového.

Tigran Tsitoghdzyan 1Tigran Tsitoghdzyan 2Tigran Tsitoghdzyan

Tigran Tsitoghdzyan 3

Tigran Tsitoghdzyan 4

Tigran Tsitoghdzyan 5

Tigran Tsitoghdzyan 6aTigran Tsitoghdzyan 7Tigran Tsitoghdzyan Hyperrealistické olejomaľby zobrazujú nedostatok anonymity 8Tigran Tsitoghdzyan Hyperrealistické olejomaľby zobrazujú nedostatok anonymity 9Tigran Tsitoghdzyan Hyperrealistické olejomaľby zobrazujú nedostatok anonymity 10Zdroj / Hyperrealistické olejomaľby: © tigran [via: mymodernmet]

ZDIEĽAJ NA: